fb pixel Smrt Gianni Versaceho: Známý italský návrhář byl střelen do hlavy homosexuálním sériovým vrahem Andrewem Cunananem – G.cz
Vyhledávání

Smrt Gianni Versaceho: Známý italský návrhář byl střelen do hlavy homosexuálním sériovým vrahem Andrewem Cunananem

Zdroj: Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=95641607

15. července tomu bylo 26 let ode dne, kdy sériový vrah Andrew Cunanan zavraždil na schodech před svým sídlem v Miami světově proslulého italského módního návrháře Gianni Versaceho. Versace byl toho dne dvakrát střelen do hlavy, vrah Cunanan z místa činu uprchl.

Jan Fiedler
Jan Fiedler Aktualizováno 15.7.2023, 01:21

Andrew Cunanan

Andrew Cunanan do jara roku 1997 neměl žádný záznam v rejstříku trestů, přesto se v roce 1997 rozhodl započít vražedné řádění v Minneapolis. Dne 27. dubna 1997 Cunanan po cestě ze San Diega ubil k smrti Jeffreyho Traila, jenž byl známým Davida Madsona, bývalého Cunananova milence.

Ani David Madson neunikl běsnění Andrewa Cunanana a byl jím zabit 3. května. Tehdy Cunanan střelil Madsona do hlavy, jeho tělo pohodil poblíž jezera u Minneapolis a vzal si jeho červený džíp značky Cherokee.

Další oběti

O dva dny později v Chicagu získal přístup k majetku bohatého magnáta a developera Lee Miglina, kterého rovněž ubil k smrti a vzal si jeho vůz značky Lexus. 9. května ponechal Cunanan Miglinův automobil v Pennsville v New Jersey, načež zastřelil správce tamějšího hřbitova Wiliama Reese a i tentokrát ukradl své oběti vůz – červený pickup.

V té době po vrahovi Cunananovi již velice intenzivně pátrala FBI. 11. července jej poznal zaměstnanec rychlého občerstvení, který viděl fotografii podezřelého v televizním pořadu America’s Most Wanted. Policie však na místo dorazila příliš pozdě.

O čtyři dny později Cunanan zastřelil italského módního návrháře Gianni Versaceho před jeho sídlem v South Beach. Rázem se vyhrnuly spekulace o nejasném motivu vraha – oba zmínění se totiž netajili svou homosexuální orientací, o níž otevřeně hovořili.

Versace a sebevražda bez dopisu

Přestože byli Versace i Cunanan homosexuály a oba se pohybovali v podobnýh kruzích, policii se nikdy nepodařilo nalézt důkazy o tom, že by se spolu někdy setkali. Versaceho smrt odstartovala celonárodní hon na vraha Cunanana, jenž byl mimo jiné znám svou speciální „chameleonskou schopností“.

Andrew Cunanan se velice obratně maskoval a na každém svém snímku vypadal jinak. Pátrání skončilo 23. července pouhých 40 bloků od Versaceho domu, konkrétně ve dvoupatrovém hausbótu, do něhož se Cunanan vloupal. Tam jej policie našla mrtvého s prostřelenou hlavou – Cunanan na místě spáchal sebevraždu, a to stejnou zbraní, kterou zabil tři své oběti. Cunanan na místě nezanechal žádný vzkaz ani dopis a veškeré tajnosti svého motivu si tak odnesl s sebou.

Zdroje: History, Lidovky

Podobné články

Doporučujeme

Další články