fb pixel Smějící se bestie: Poslankyně německých socialistů se během piety za oběti teroru v Barceloně dobře bavila a mávala do kamery – G.cz
Vyhledávání

Smějící se bestie: Poslankyně německých socialistů se během piety za oběti teroru v Barceloně dobře bavila a mávala do kamery

Teroristický útok, ke kterému došlo v minulém týdnu v Barceloně, si vyžádal 13 obětí včetně teprve sedmiletého chlapce. Na sto dalších lidí je zraněno, někteří z toho vážně. Události v katalánské metropoli hluboce šokovaly celý svět. Výjimkou nejspíše bude poslankyně německé sociální demokracie Eva Höglová. Jak jinak si lze vysvětlit, že se na pietní konferenci smála od ucha k uchu a vesele mávala do kamery?

Jan Palička
Jan Palička 21.8.2017, 13:54

Španělská Barcelona se v minulém týdnu zařadila na smutný seznam měst, v nichž v uplynulých měsících došlo ke smrtícímu teroristickému útoku spáchanému islámskými fanatiky. Pod koly vypůjčené dodávky na rušné třídě La Rambla zemřelo 13 lidí, nejmladší z obětí byl teprve sedmiletý chlapec. Dalších zhruba sto osob bylo během útoku zraněno. Policistům se zároveň ve stejný den podařilo zabránit druhému útoku v nedalekém městě Cambrils.

Stejně jako po všech předchozích útocích se nejen Barcelona, ale i ostatní evropské i světové metropole zahalily do smutku. Památky včetně pražské Petřínské rozhledny se nasvítily španělskými barvami a političtí představitelé z celého světa posílali do katalánské metropole své kondolence. Všichni si uvědomovali vážnost situace a podle toho se chovali. Všichni až na německou poslankyni Evu Höglovou.

Osmačtyřicetiletá politička z Osnabrücku je poslankyní za sociálně demokratickou SPD a místopředsedkyní stranického poslaneckého klubu v Bundestagu. Pochopitelně se tak jako jedna z významných osobností strany účastnila tiskové konference za oběti barcelonského útoku. Možná by ale lépe udělala, kdyby na konferenci nepřišla. Zatímco předseda SPD Martin Schulz s vážnou tváří četl projev odsuzující brutální džihádistický útok, Höglová stojící za ním se smála od ucha k uchu a laškovně mávala do kamery jako malé dítě, které je poprvé natáčeno.

Nad záběry z tiskové konference zůstává rozum stát. Höglová jako by byla na úplně jiné akci a zmařené životy obětí útoku v Barceloně by jí byly ukradené. Nikdo ji nenutí stát s umělým zachmuřeným výrazem, pokud nechce a pokud třeba objektivně má důvod se v danou chvíli z osobních důvodů z něčeho radovat, ale pokud se mermomocí chce vysmívat smrti třinácti lidí, ať tak alespoň nečiní před kamerou.

Höglová se k záběrům vyjádřila ve smyslu, že se nesmála a jen se snažila před kameru přivolat další politiky SPD. Tímto vyjádřením si nijak zvlášť nepomohla, neboť tím dala jasně najevo nejen, že se neumí chovat, ale ještě že před blížícími se volbami zneužívá tragédii k vlastní stranické propagaci stylem: "Ať je nás vidět co nejvíce, jen ať si lidé myslí, že my jsme ti hodní." U SPD, která hlásá otevřené vítání co nejvíce uprchlíků a co největší podporu integrace muslimské menšiny, může být její vystupování vnímáno jako rudý hadr na býka i u těch Němců, kteří nezaujímají k těmto otázkám nijak vyhrocená stanoviska.

Zde najdete seznam stupidních argumentů, které slyšíme po každém teroristickém útoku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články