fb pixel Smartwings slaví. V červenci byla čtvrtou nejdochvilnější aerolinkou na světě – G.cz
Vyhledávání

Smartwings slaví. V červenci byla čtvrtou nejdochvilnější aerolinkou na světě

Zdroj: Pixabay

Znají to všichni, kteří jedou na dovolenou, za rodinou nebo třeba na obchodní jednání. Projdete všemi částmi, které zahrnuje cesta letadlem, od odbavení až po osobní kontrolu a jste už u své odletové brány. A tam se vaše cesta zasekne, letadlo má zpoždění…

Redaktor
Redaktor 20.8.2021, 11:58

Společnosti OAG v červenci porovnávala dochvilnost 288 leteckých společností, které vypravily více než 1000 letů. Společnost Smartwings obsadila ve světovém srovnání skvělé čtvrté místo.

Aerolinky byly hodnoceny podle toho, jak jejich lety dolétaly do cílové destinace. Jako zpožděné byly vnímány lety, které přiletěly se zpožděním 15 a více minut.

Smartwings v červenci v dochvilnosti předstihly pouze společnosti Eurowings, druhý byl jihoafrický dopravce Safair a třetí japonský Fuji Dream Airlines. Smartwings vypravila z 1903 letů celkem 94,6 % na čas.

Novinky od začátku října

Smartwings vypravují vedle Česka lety také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech. Podle plánů bude společnost od začátku října nově zajišťovat leteckou dopravu také z deseti letišť v Německu a Švýcarsku na Kanárské ostrovy (Gran Canaria, Fuerteventura) a do Řecka (Kréta, Rhodos) pro německé cestovní kanceláře.

Kromě pravidelných a charterových letů Smartwings zajišťují také řadu speciálních letů pro různé mezinárodní sportovní kluby a významné organizace po celém světě. Služeb Smartwings využil například rumunský olympijský tým pro svoji cestu na olympiádu do Tokia.

Do Dubaje každý den

Nyní skupina Smartwings nabízí letecká spojení z pražského letiště do téměř 60 destinací. Například od 20. října obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den.

„Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie,“ říká Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články