fb pixel „Slunečná? Pro mě místo nejšťastnějších chvil dětství i tatínkův hrob,“ říká Tereza Brodská v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

„Slunečná? Pro mě místo nejšťastnějších chvil dětství i tatínkův hrob,“ říká Tereza Brodská v (NE)BLÁZNI

Nečekané, někdy až neuvěřitelné nápady a historky zazní v dalším díle talk show (NE)BLÁZNI, tentokrát s Terezou Brodskou. Herečka mnohokrát překvapí: „Jako mladá holka jsem chvíli pracovala na veterině,“ řekne třeba, „a dodnes mě mrzí, že jsem se tomu nezačala věnovat natrvalo.“

Redaktor
Redaktor 10.2.2021, 08:27

Podle Terezy Brodské, což je jak známo dcera Vlastimila Brodského a Jany Brejchové, není herectví důstojným povoláním. „U žen to snad ještě jde, ale u chlapů mi to skutečně důstojné nepřipadá, takže já bych doma herce mít nemohla,“ tvrdí Tereza Brodská, která žije už čtvrt století se známým fotografem Herbertem Slavíkem.

Sledujte další díl (NE)BLÁZNI, tentokrát s herečkou Terezou Brodskou:

Vzpomínkami se zajímavě a emotivně vrací do dětství. „Herecké hvězdy té doby jsem vnímala jako normální rodinné známé,“ říká například. „Maminčinou největší kamarádkou byla Jiřina Jirásková, ale měly zvláštní vztah, v němž Jiřina byla jakási generálka a profesorka, zatímco máma služtička a žačka: Jiřinko, počkej, pomůžu ti do kožichu a připálím…

Brodská v dětství nežila s rodiči

Tereza Brodská žila v jedné domácnosti se svými rodiči až od druhé třídy. „A tehdy se právě Jiřina Jirásková rozhodla, že mě dovzdělá, což vypadalo třeba tak, že se zeptala: Co se ti vybaví, když řeknu Toyen? Já vyhrkla, že to je židle, a ona se chytla za hlavu: Ne, to je zase thonetka!

Když bylo Tereze třináct let, právě Jiřina Jirásková jí u sebe na chalupě oznámila novinku o tom, že maminka Jana Brejchová hodlá žít s Jaromírem Hanzlíkem. „Docela drsně mi to vpálila a já začala brečet: Jiřino, prosím tě, adoptuj mě!

Dnes má Tereza Brodská skvělý vztah s Jiřinou Bohdalovou. „Ona mi třeba radí, jak s Instagramem, který jsem si teprve nedávno založila. Říká: Vždycky, když chceš zveřejnit fotku někoho jiného, musíš se ho zeptat, je to slušnost… U Jiřiny se často zakecáme třeba na tři hodiny, během kterých ona připraví dejme tomu kančí na víně a upeče bábovku; vyloženě ji obdivuju…

Tereza Brodská je upřímně nadšená z toho, že může hrát v seriálu Slunečná. „Vždyť já jsem si dokonce mezi kolegyněmi našla pět nových, vynikajících kamarádek, což už je po padesátce zázrak!

Ve Slunečné jsme měli chalupu

Hovoří i o jedné obrovské náhodě: „Ve vesnici jménem Slunečná jsme měli chalupu, kam se sjížděla celá široká rodina, a já tam zažívala nejkrásnější chvíle dětství,“ vzpomíná, načež zvážní: „Na druhu stranu tam potom tatínek ukončil život a ve Slunečné je pohřbený.

Na jakou velikou pěší cestu se chystá? Proč chodí pravidelně za lékaři do nemocnic? A co během rozhovoru poradí desetileté dceři moderátora Tomáše Poláčka?

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články