fb pixel Slunce, seno, Netflix: Legendární trilogie od Zdeňka Trošky míří na streamy – G.cz
Vyhledávání

Slunce, seno, Netflix: Legendární trilogie od Zdeňka Trošky míří na streamy

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Na Netflixu se tento týden objevila všemi známá trilogie od „lidového“ režiséra Zdeňka Trošky. Řeč je samozřejmě o sérii vesnických komedií Slunce, seno..., které patří mezi nejoblíbenější české filmy. Českých filmů je na Netflixu stále víc a tímto krokem rozhodně streamovací služba chybu neudělala.

Martin Miko
Martin Miko 21.2.2022, 13:55

Z Hoštic na Netflix

Česká trilogie Slunce, seno... míří na Netflix! Životní dílo Zdeňka Trošky, které letos oslaví 39. výročí od natočení prvního dílu, se může pochlubit obrovskými úspěchy, a to nejen v kinech, ale i na televizních obrazovkách. České filmy se staly na Netflixu stálicí a vzhledem k úspěšnosti ve sledovanosti se nemůžeme divit, že tato streamovací platforma neustále přidává další a další „kusy“ do své knihovny.

Hoštické komedie v Česku a na Slovensku zlidověly a pro některé diváky se dokonce staly legendou plnou vesnických hlášek a buranského humoru. O tomto fenoménu samozřejmě není sporu, jelikož za něj mluví čísla. Věděli jste, že například na film Slunce, seno a pár facek přišly do kina během osmi měsíců neuvěřitelné čtyři miliony diváků? Zdeněk Troška tak odvrátil krach barrandovského studia. Poslední díl z vesnické trilogie navštívil v kinech „pouhý“ milion diváků, což tvůrcům filmu vydělalo přes 13 milionů korun. To byly v roce 1991 vzhledem k průměrné mzdě 3797 korun československých neuvěřitelné peníze.

O Troškovi víme, že na jeho tvorbu má vliv i jeho maminka Růženka. Před pár lety se negativně vyjadřoval například k filmu Pán prstenů, ale i k dalším úspěšným snímkům. On sám tvrdí, že točí filmy hlavně pro lidi, což je pravda, protože své diváky má, a dokáže je dostat nejen k televizním obrazovkám, ale i do kina. Výjimkou je samozřejmě film Andělská tvář, který se stal v návštěvnosti propadákem. Zavzpomínejte na jeho nejlepší a zároveň nejhorší filmy v této galerii. Možná vás některé věci překvapí.

A pokud vás nejoblíbenější česká trilogie nebaví, tak si na Netflixu pusťte třeba něco od Guye Ritchieho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články