Slavnostní předpremiéra poslední jízdy žlutého cirkusu: Trabanti Dana Přibáně míří do Karviné

Obrázek uživatele vaclav.roman
02.04.2019, 11:25

Každá cesta má svůj cíl, i ta okolo světa. Zvládla do něj dorazit i výprava dobrodruhů v čele s Danem Přibáněm, díky čemuž si můžeme do kin zajít na film Trabantem tam a zase zpátky. Datem oficiální premiéry je 11. duben 2019, v karvinském kině Centrum jej však šťastlivci budou moci vidět už ve čtvrtek 4. dubna 2019 na slavnostní předpremiéře.

Dvoutaktní podívaná

Po dvanácti letech dospělo putování žlutými trabanty napříč kontinenty do zdárného konce. Cestovatelský film o poslední výpravě českého cestovatele Dana Přibáně nazvaný Trabantem tam a zase zpátky, ve kterém putuje osmičlenná smečka mužů z jižní Indie přes Nepál, Pákistán, Čínu, Rusko a Ukrajinu zpět domů, byl dokončen a nic nebrání tomu, aby byl představen nedočkavým divákům. Jako první se mohou těšit ti v Karviné, kde ve čtvrtek 4. dubna proběhne slavnostní předpremiéra a přislíbena je i účast tvůrců.

Zájem byl enormní, a tak pořadatelé rozhodli, že se netradiční road movie bude promítat hned dvakrát, konkrétně v 17:00 a 20:00. Na obě projekce byli zdarma pozváni ti, kteří svými hlasy pomohli Karviné vyhrát soutěž o to, kde tvůrci svůj snímek představí.

Trabanti v kinech

Tuzemské biografy měly totiž šanci o předpremiéru soupeřit a rozhodující byly právě hlasy diváků. Z 58 zapojených institucí vzešlo jako vítězné právě kino v Karviné, pro které hlasovalo přes 4 tisíce lidí. Distributor filmu rozeslal hlasujícím pozvánky, a pak už šlo o rychlost. Dvě vstupenky čekaly na prvních 300 lidí, kteří se na email zareagovali. Ostatní si musí stejně jako my počkat na oficiální premiéru stanovenou na 11. dubna 2019.

Ale jsou i další šance. Speciální předpremiéra proběhne v sobotu 6. dubna od 14:00 v kině OC Chodov. Stejně jako ta v Karviné bude zadarmo. Gratis se na ni nedostane však každý, ale pouze ten, kdo přijede trabantem, maluchem, na jawě nebo na čezetě. Tvůrci povolili i velorex. Na film pak může celá posádka takové vozidla. Přítomnost přislíbil i sám náčelník celé výpravy, který dokonce zajistil i parkoviště. Zde odkaz, jak se na něj dostat. Právě na něm získají účastnici na ruce pásky, které jim umožní vstup na slavnostní promítání.

Kdo podobné vozidlo nemá k dispozici, nemusí zoufat a může také dorazit. Jen musí zalovit v peněžence, koupit vstupenku a zamířit do jiného sálu, kam však později Dan Přibáň také dorazí. Trabantům zdar!

Už jste viděli trailer z poslední jízdy žlutého cirkusu?

12 let za volantem trabantu

Přibáň se na svou první trabantí výpravu vydal v roce 2007. Zamířil do pouští střední Asie a vznikl film Trabantem hedvábnou stezkou, na který navázal v roce 2009 filmem Trabantem napříč Afrikou. O expedici Jižní Amerikou v roce 2012 natočil snímek Trabantem až nakonec světa. Další díl byl o putování z Austrálie do Asie a nesl název Trabantem do posledního dechu, v kinech na něj přišlo 73 tisíc diváků.

A zde si můžete přečíst o neuvěřitelná vyprávění o trabantech: Dan Přibáň vzpomíná na džípovou nemoc a šílené Indy za volantem.


Komentáře

Doporučeno pro vás