Slavnostní předpremiéra poslední jízdy žlutého cirkusu: Trabanti Dana Přibáně míří do Karviné – G.cz
Vyhledávání

Slavnostní předpremiéra poslední jízdy žlutého cirkusu: Trabanti Dana Přibáně míří do Karviné

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Každá cesta má svůj cíl, i ta okolo světa. Zvládla do něj dorazit i výprava dobrodruhů v čele s Danem Přibáněm, díky čemuž si můžeme do kin zajít na film Trabantem tam a zase zpátky. Datem oficiální premiéry je 11. duben 2019, v karvinském kině Centrum jej však šťastlivci budou moci vidět už ve čtvrtek 4. dubna 2019 na slavnostní předpremiéře.

Václav Roman
Václav Roman 2.4.2019, 11:25

Dvoutaktní podívaná

Po dvanácti letech dospělo putování žlutými trabanty napříč kontinenty do zdárného konce. Cestovatelský film o poslední výpravě českého cestovatele Dana Přibáně nazvaný Trabantem tam a zase zpátky, ve kterém putuje osmičlenná smečka mužů z jižní Indie přes Nepál, Pákistán, Čínu, Rusko a Ukrajinu zpět domů, byl dokončen a nic nebrání tomu, aby byl představen nedočkavým divákům. Jako první se mohou těšit ti v Karviné, kde ve čtvrtek 4. dubna proběhne slavnostní předpremiéra a přislíbena je i účast tvůrců.

Zájem byl enormní, a tak pořadatelé rozhodli, že se netradiční road movie bude promítat hned dvakrát, konkrétně v 17:00 a 20:00. Na obě projekce byli zdarma pozváni ti, kteří svými hlasy pomohli Karviné vyhrát soutěž o to, kde tvůrci svůj snímek představí.

Trabanti v kinech

Tuzemské biografy měly totiž šanci o předpremiéru soupeřit a rozhodující byly právě hlasy diváků. Z 58 zapojených institucí vzešlo jako vítězné právě kino v Karviné, pro které hlasovalo přes 4 tisíce lidí. Distributor filmu rozeslal hlasujícím pozvánky, a pak už šlo o rychlost. Dvě vstupenky čekaly na prvních 300 lidí, kteří se na email zareagovali. Ostatní si musí stejně jako my počkat na oficiální premiéru stanovenou na 11. dubna 2019.

Ale jsou i další šance. Speciální předpremiéra proběhne v sobotu 6. dubna od 14:00 v kině OC Chodov. Stejně jako ta v Karviné bude zadarmo. Gratis se na ni nedostane však každý, ale pouze ten, kdo přijede trabantem, maluchem, na jawě nebo na čezetě. Tvůrci povolili i velorex. Na film pak může celá posádka takové vozidla. Přítomnost přislíbil i sám náčelník celé výpravy, který dokonce zajistil i parkoviště. Zde odkaz, jak se na něj dostat. Právě na něm získají účastnici na ruce pásky, které jim umožní vstup na slavnostní promítání.

Kdo podobné vozidlo nemá k dispozici, nemusí zoufat a může také dorazit. Jen musí zalovit v peněžence, koupit vstupenku a zamířit do jiného sálu, kam však později Dan Přibáň také dorazí. Trabantům zdar!

Už jste viděli trailer z poslední jízdy žlutého cirkusu?

12 let za volantem trabantu

Přibáň se na svou první trabantí výpravu vydal v roce 2007. Zamířil do pouští střední Asie a vznikl film Trabantem hedvábnou stezkou, na který navázal v roce 2009 filmem Trabantem napříč Afrikou. O expedici Jižní Amerikou v roce 2012 natočil snímek Trabantem až nakonec světa. Další díl byl o putování z Austrálie do Asie a nesl název Trabantem do posledního dechu, v kinech na něj přišlo 73 tisíc diváků.

A zde si můžete přečíst o neuvěřitelná vyprávění o trabantech: Dan Přibáň vzpomíná na džípovou nemoc a šílené Indy za volantem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu