Slavíme Mezinárodní den Romů: 10 důvodů, proč jsou mnohem lepší lidé než my Češi – G.cz
Vyhledávání

Slavíme Mezinárodní den Romů: 10 důvodů, proč jsou mnohem lepší lidé než my Češi

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Věděli jste, že 8. duben nám připomíná Mezinárodní den Romů, který byl na tento den určen Mezinárodní romskou unií a oficiálně se každoročně slaví už od roku 1990. Do Česka tento svátek opožděně dorazil až v roce 2001 a letos vyvrcholí velkou gala akcí v Divadle Archa v Praze. My chceme taky přispět svojí troškou do mlýna, a tak jsme pro vás sepsali 10 důvodů, proč jsou Romové mnohem lepší lidi než my Češi.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 8.4.2019, 15:22

Oslavme tento velký den!

Dnešní den by měl oslavovat romskou kulturu a šířit mezi lidmi povědomí o problémech, se kterými se Romové každodenně potýkají v dnešním světě. Součástí oslav bude i galavečer v Divadle Archa v Praze, kde se v rámci této akce bude vzpomínat na legendární zpěvačku Věru Bílou, která nás náhle opustila v březnu. Kromě ní jsou letošním tématem oslav superhrdinové a v rámci večera se představí mnoho interpretů.

V Brně se zase bude konat průvod romské hrdosti, který bude zahrnovat například povoz s koňmi nebo doprovodné muzikanty. Brněnský průvod povede i kolem tamní radnice, kde bude rovněž vyvěšena romská vlajka. U kina Scala, kde průvod končí, je následně připraven i kulturní program.

V následující galerii pochopíte, proč jsou Romové mnohem lepší než Češi. Tyto důvody jsou samozřejmě logické a stojíme si za nimi.

A kdo nám nevěří, má právo zavzpomínat na legendární českou zpěvačku Ivetu Bartošovou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu