Slavíme Mezinárodní den Romů: 10 důvodů, proč jsou mnohem lepší lidé než my Češi – G.cz
Vyhledávání

Slavíme Mezinárodní den Romů: 10 důvodů, proč jsou mnohem lepší lidé než my Češi

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Věděli jste, že nám 8. duben připomíná Mezinárodní den Romů, který byl na tento den určen Mezinárodní romskou unií a oficiálně se každoročně slaví už od roku 1990? Do Česka tento svátek opožděně dorazil až v roce 2001 a od té doby se zde slaví pravidelně. My chceme taky přispět svojí troškou do mlýna, a tak jsme pro vás sepsali 10 důvodů, proč jsou Romové mnohem lepší lidi než my Češi.

Martin Miko
Martin Miko 8.4.2019, 15:22

Oslavme tento velký den!

Dnešní den by měl oslavovat romskou kulturu a šířit mezi lidmi povědomí o problémech, s nimiž se Romové každodenně potýkají v dnešním světě. Přesně před 50 lety se Mezinárodní romská unie v rámci prvního kongresu rozhodla ustanovit Mezinárodní romský den. Kongres položil základy mezinárodní spolupráce Romů a romské hnutí získalo politicko-společenský rozměr.

Oslavy Mezinárodního dne Romů probíhají v rámci České republiky i tento rok. Spolek Ara Art plánuje kulturní akce v divadle D21 na pražských Vinohradech, které potrvají až do pátku 9. dubna. Vzhledem k současné situaci v souvislosti s covidem-19 budou probíhat pouze on-line. Těšit se můžete například na debatu o romské literatuře nebo koncertní talkshow s Tiborem Židou a jeho gipsy jazzbandem Lače Manuša.

V následující galerii pochopíte, proč jsou Romové mnohem lepší než Češi. Tyto důvody jsou samozřejmě logické a stojíme si za nimi.

Galerie je samozřejmě brána jako humor a nadsázka, takže doufáme, že vás neurazí, ale spíše jenom pobaví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články