Slasti a strasti rodičovství v deseti fotografických svědectvích – G.cz
Vyhledávání

Slasti a strasti rodičovství v deseti fotografických svědectvích

Rodičovství je požehnání. Je to radost, slast a člověka to někam posune.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 9.5.2016, 19:40

V rámci výkonu aktivního rodičovství se někdy nezadaří, někdy je potřeba kompromisů a někdy toho má člověk plné zuby. Nicméně běžný rodič je nezničitelný (nic jiného mu nezbývá), takže po každém nezdaru se rychle oklepe a pokračuje v krasojízdě.

1. Už se to blíží

Až v porodnici si člověk uvědomí, že dítě je na spadnutí a že už se z toho patrně nevykroutí. Mírný optimismus je však na místě, neboť rodič nemá ani vzdáleně ponětí, co ho čeká. Sice má načtenu spoustu příruček a dva dny hlídal známým štěně, takže si myslí, že ví, ale ve skutečnosti opravdu neví. To se dozví po porodu.

2. A je to tady

Dítě je venku. Je to malý, je to uřvaný, je to zmačkaný a tak nějak divně narudlý. Vůbec to nevypadá jako ta roztomilá několikaměsíční miminka ve filmech. Člověk si s tím chce plácnout, jakože jste to všichni zvládli, ale ono si to plácnout neumí. Je to rádo, že je to rádo.

Nechají vám si ho chvilku osahat, pak vám ho vezmou a hotovo.

3. Samovolné usínání

Ačkoliv jste dva dny hlídali štěňátko známých, náhle zjišťujete, že dítě není pes. Neustále vyžaduje vaši přítomnost. Naposledy jste se vyspali před porodem a vyhlídky v tomto směru nejsou příznivé. Příručky pro rodiče radí: „Když dítě usne, okamžitě jděte spát“. To je teorie. Praxe je úplně jiná. Toho nevyspání je tolik, že má rada zní: „Pokud dítě není ohroženo na životě, okamžitě usněte. I když dítě nespí.“

4. Holení

Povinností otce je naučit svého syna se oholit. Tak to tedy bývalo. Dnes je však jiná doba. Kult dokonalé vizáže je v plném proudu, takže se musí zapojit i matka. Otec naučí syna holit si tvář a matka holit si nohy.

5. Jen tak si něco uvařit

Vaříme levně a chutně. Tentokrát si upečeme krtečka na rozmarýnu.

6. Rozčarování

Takový to, když si uvědomíte, že z vašeho syna patrně nebude raketový inženýr nebo jaderný fyzik, jelikož si narazil na hlavu obal od lega a tvrdí, že je medúza.

7. Já mám jenom jedny nervy

Toto asi nechám bez komentáře.

8. Kávička

Na rodičovské dovolené je káva kamarád. Mnohdy je kamarád i alkohol.

9. Odpolední šlofík

Malé dítě je velké asi jako středně velký mrtvý tučňák, nicméně i tak je schopné zabrat čtyři pětiny postele.

10. Mateřská dovolená

Dítě dělá bordel, neposlouchá, je už půl hodiny posraný, ztratilo naběračku i s hrncem, ale tím se nenechám vykolejit. Jsem na mateřské dovolené. Mám pohodu.

A TADY máte osm věcí, o kterých se v příručkách o rodičovství nedočtete.

Podobné články

Doporučujeme

Další články