fb pixel Slash v Praze: 8 zajímavostí o kytaristovi v cylindru, který nosí kytaru proklatě nízko – G.cz
Vyhledávání

Slash v Praze: 8 zajímavostí o kytaristovi v cylindru, který nosí kytaru proklatě nízko

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tento víkend navštívil prahu legendární britsko-americký kytarista Slash společně se svou skupinou. V narvané O2 aréně předvedli svou dvouhodinovou show, během které zazněly nejen zásadní hity kapely, ale i písně z nové desky Living the Dream. Bylo by dobré si o něm říct pár zajímavostí, abychom vás uvedli do kontextu, kdo nebo co je Slash.

Martin Miko
Martin Miko 10.2.2019, 15:29

8 zajímavostí o Slashovi

1. Proslavil se díky rockové kapele Guns N` Roses, kde působil jako sólový kytarista. Následně z ní v roce 1996 odešel a posléze založil vlastní kapely typu Slash`s Snakepit a Velvet Revolver.

2. Mezi jeho charakteristické rysy patří dlouhé kudrliny a typický cylindr, který má na sobě v podstatě nonstop. Ikonické je pro něj rovněž i držení kytary, kterou drží nízko pod pasem a tím pádem má ruku nataženou. Když nedrží kytaru, má v ruce cigaretu nebo sklenku whisky.

3. Je považován za jednoho z nejlepších kytaristů světa. Vše odůvodňuje tím, že hrál v jedné z nejlepších kapel na světě. Samozřejmě, že měl na mysli Guns N` Roses.

4. V roce 2013 se producentsky a skladatelsky spolupodílel na hororovém filmu s názvem Nothing left to fear. Snímek se však nesetkal s velkým úspěchem a mnoho diváků příliš neoslovil.

5. Rodné jméno Slashe je Saul Hudson. Jeho umělecké jméno můžeme do češtiny přeložit jako bičovat, srazit, rána nebo seknutí.

6. Když se Slash v mládí přestěhoval se svou matkou do Los Angeles, navštěvoval školu Beverly Hills High School společně s Lenny Kravitzem nebo Nicolasem Cagem.

7. Spolupodílel se na známé videohře Guitar Hero 3: Legends of Rock.

8. Mezi jeho hudební vzory od dětství patří kapela Queen, Rolling Stones, Led Zeppelin, Jimi Hendrix nebo Eric Clapton. První píseň, kterou se naučil zahrát byla Smoke on the water od Deep Purple.

A zde si můžete přečíst o noci, která změnila Ameriku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články