Skvělá zpráva: Legendární Blue Light Bar se nakonec nezavírá

Obrázek uživatele Martin Miko
23.7.2017, 13:07

Dle exkluzivních informací G.cz se legendární pražský bar Blue Light nakonec nezavře letos na konci srpna, jak bylo původně avizováno. Sám majitel podniku, který bar provozuje přes 22 let, nám potvrdil, že bar bude otevřen minimálně ještě po dobu jednoho roku. Jedním z důvodů dlouho spekulovaného uzavření podniku byl především protikuřácký zákon, který zakazuje bez výjimek kouření ve všech barech a restauracích. Štamgasti tak mohou jásat a nadále chodit do svého oblíbeného podniku v Josefské ulici na Malé Straně.

Blue Light žil, žije a bude žít

Původně měl být Blue Light Bar zavřen k datu 31. srpna 2017, jenže podle nových informací přímo od provozovatele legendárního baru se nucený konec podniku oddaluje minimálně o rok. Důvodem zavření byl v tomto případě primárně protikuřácký zákon. V budově, kde je bar, je totiž zároveň i hotel, jehož hosté by si začali stěžovat, že kuřáci budou nuceni chodit kouřit na ulici a návštěvníci přilehlého hotelu na to doplatí hlukem a kouřem. Z tohoto důvodu baru původně nechtěl prodloužit nájemní smlouvu.

Situace ohledně neprodloužené nájemní smlouvy se nyní pravděpodobně změnila. Je možné, že došlo k nové „převratné‘ dohodě, jelikož nyní budeme moct bar navštěvovat minimálně do léta roku 2018, což všechny štamgasty a návštěvníky podniku bezesporu potěší. Mnozí tento bar přirovnávají k legendárním pražským pivnicím, jako jsou například pivnice u Tygra nebo U Pinkasů.

Kultovní místo mnoha celebrit

Blue Light za 22 let svého provozu získal unikátní auru podniku, kam chodil každý, kdo něco znamenal. Proto i zahraniční celebrity, které v Praze natáčely film nebo vystupovaly na koncertě, měly požadavek navštívit toto unikání a kultovní místo v centru Prahy. Vystřídaly se jich zde na baru desítky, možná i stovky. Blue Light si navíc zahrál v několika filmech a videoklipech. Jako tip ho uváději snad všechny turistické průvodce a servery. Nechybí ani v počítačové hře Deus ex: Mankind Divided, která se odehrává ve futuristické Praze roku 2029.

A zde si můžete pustit videorozhovor s Michaelem Skřivanem.


Komentáře