Sex pro děti: Čtyřlístek nebyl jediný, Ábíčko má ale větší koule i prsa! – G.cz
Vyhledávání

Sex pro děti: Čtyřlístek nebyl jediný, Ábíčko má ale větší koule i prsa!

Kreslíř komiksů a ilustrátor knih Lukáš Fibrich je v případě časopisu ABC v trochu jiné situaci než Bohumil Fencl, který sexuálně (ne)explicitní scény do Čtyřlístku tajně propašoval.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 8.1.2016, 18:51

Kauza, která tenhle týden živila mnohé internetové stránky a o níž jsme nemohli neinformovat ani my – viz ZDE – má teď jakési pokračování, nebo spíše spin-off. Kreslíř Lukáš Fibrich, mimo jiné i kmenový ilustrátor dlouhověkého časopisu pro dorůstající mládež ABC, nakreslil pro tento magazín v roce 2008 tenhle obrázek – vypiplaný tak, až oči přecházejí z toho, jak dlouho se na něj člověk může koukat.

Je to přebal kalendáře na rok 2008, který vyšel jako příloha časopisu. A v čem nebo kde je ‚problém‘? V pravém spodním rohu. Koukněte:

Je zde ještě jeden rozdíl, asi daleko podstatnější. Nejen tahle, ale vůbec všechny ty rozverné miniatury za okny domu vpravo nejsou původně Fibrichovy, nýbrž byly převzaty z komiksu Drsná škola od Franka Millera.

Jenomže zatímco Bohumil Fencl do Čtyřlístku sex – tedy jeho náznaky, které asi hned pochopí jen ten, kdo je tam vidět chce a dovede – propašoval bez vědomí redakce, Lukáš Fibrich měl od redakce ABC plný souhlas. Nehledě na to, že za oknem souložící dvojice je skutečně miniaturní a dá se obdivovat pouze pod lupou, asi jako díla známého japonského miniaturisty Uko Ješity.

Na závěr jen poznámka – proč se někteří lidé tak durdí? Bojí se snad, že se kvůli tomu o čtenářstvo Čtyřlístku (Ábíčka) začne hromadně zajímat norský Barnevernet? To snad jedině, kdyby v dětských časopisech vycházelo to, co u norských sousedů:

Tohle je sice taky zábavné, ale daleko zábavnější – alespoň co si pamatujeme – bylo dozvídat se v dětství o sexu právě z dovedných náznaků a pomrkávání, než když nám to někdo vypálil najednou a naplno, aniž bychom o to vlastně stáli.

Navíc kresby se sexuálními náznaky mají potenciál dlouhé trvanlivosti – prohlížíte-li si je již v dětském věku, znáte je zanedlouho doprodrobna, ale některé situace a jejich významy vám docházejí postupně, jak dospíváte. A takový obrázek, který vás dokáže stále něčím překvapit, se pak po právu stane ‚kultovní generační‘ záležitostí.

Anketa

Patří sexuální narážky do dětských časopisů?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

Podobné články

Doporučujeme

Další články