fb pixel Severus Snape, jediný smrtijed, který dokázal vykouzlit patrona: 12 magických zajímavostí o nejslavnější roli Alana Rickmana – G.cz
Vyhledávání

Severus Snape, jediný smrtijed, který dokázal vykouzlit patrona: 12 magických zajímavostí o nejslavnější roli Alana Rickmana

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Alan Rickman opustil herecký i ten obyčejný svět už před sedmi lety. Britská herecká legenda se narodila 21. února 1946 a ačkoliv má na kontě řadu nezapomenutelných rolí, jednou se do myslí filmových i literárních fanoušků zapsal opravdu nesmazatelně. On, a nikdo jiný, je totiž Severus Snape - navždy.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 21.2.2023, 00:37

Ten v černém a se strništěm

Profesor lektvarů, hrdina, dvojí agent, smrtijed, šikanátor nebohých studentů Nebelvíru... Všechny tyto výrazy popisují Severuse Snapea, jednu z postav magického světa Harryho Pottera. Na stříbrném plátně jej nezapomenutelně ztvárnil Alan Rickman, který by dnes slavil 77. narozeniny. Pojďme si tedy při této příležitosti říct něco málo nikoliv o něm, ale právě o jedné z jeho nejznámějších - a možná té úplně nejslavnější - rolí.

Věděli jste, že jeden z nejkomplexnějších charakterů v celé potterovské sérii měl mít strniště? Rozhodně ho nosí na původních skicách autorky ságy J. K. Rowling. Rozhodně by s ním vypadal více rozervaně, na druhou stranu právě holá, přísná, bledá tvář je pro fanoušky jedním z poznávacích Snapeových znaků. Další zajímavostí o něm je, že jako jediný ze smrtijedů zvládl vyčarovat patrona. Jak je to vlastně možné? A jaká další kouzla kromě brutální Sectumsempry už jako mladičký student Bradavic Severus zvládl vymyslet? To všechno a víc se dozvíte v galerii tady:

I když už sedmým rokem žijeme ve světě bez Alana Rickmana, právě díky Severusi Snapeovi tento brilantní herec zůstane navždy v našich srdcích. Ale nejen černovlasým kouzelníkem byla Rickmanova kariéra živa! Pokud vás zajímají další jeho legendární party, podívejte se sem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články