fb pixel Šest důvodů, proč se už nyní těšit na cestu do USA – G.cz
Vyhledávání

Šest důvodů, proč se už nyní těšit na cestu do USA

Zdroj: USA na míru

Do Ameriky se teď nejezdí, to se ví. Jan Berenda z cestovní kanceláře USA na míru vám řekne, proč stojí za to počkat si na příležitost, až to zase půjde. Nedávno se odtud vrátil, aby obhlédl svá oblíbená místa

Komerční článek
Komerční článek 13.11.2020, 10:45

Příroda, jakou jste neviděli

Amerika je tak pestrou zemí, že k jejímu prozkoumání nestačí snad celý lidský život. Jsou to modré ledovce na Aljašce, deštné pralesy na Havaji, karibské pláže na Floridě, surfové vlny v Kalifornii i žíznivé polopouště v Utahu. Než se do USA vydáte, je dobré se důkladně připravit a rozmyslet, co chcete vidět, protože možností je mnoho a čas letí. Přesto se dá i jeden výlet naplánovat tak, abyste ochutnali to nejlepší.

Vždy přesně to, na co máte právě chuť

Bez ohledu na to, jestli jste v New Yorku nebo ve vesnici na středozápadě, všude si přijdete jak v gastronomickém ráji. Sortiment je bezbřehý. Dostanete vše od burgerů, křídel, nudlí, polévek, kebabů, čínských wonton knedlíčků, suši, curry, cibulových kroužků, burrit, souvlaki, burgerů nebo donutů až po speciality pro vegetariány a vegany. Všude platí nejen to, že host je stále náš pán, ale i to, že za kvalitní servis se dává spropitné minimálně 10% celkové ceny.

Zapovídáte se v metru i v obchodě

Na ulici, v metru, v parku, ve vlaku nebo na horské dráze, Američani jsou ochotni se s vámi dát do řeči za každých okolností. Zamlklost se nenosí, lidé jsou zvyklí na to, že se všichni baví se všemi, jedno kde a s kým. Na nezávaznou otevřenost si rychle zvyknete a doma v Česku vám to bude chybět.

Větší velikosti

Americe má úplně jiná měřítka. Ať se jedná o vzdálenosti, budovy, kaňonů, hory, krajinu, zábavní centra, nápoje, křižovatky, životní prostor, pastviny, stromy, kalhoty, burgery, auta, obchoďáky, jízdní pruhy, všechno je větší, rozmáchlejší, objemnější, volnější, naducanější, šťavnatější, mastnější, sladší, hlučnější, silnější nebo XXXL.

Věci, které u nás nejsou

Američani mají obrovskou kupní sílu a my jako evropští turisté z toho můžeme profitovat tím, že zde seženeme všechno, na co si vzpomeneme. Je jedno, po čem jdete, co sbíráte nebo co máte rádi, v USA koupíte všechno od nabušené elektroniky, přes poslední model Nike až pod deset různých příchutí Malibu.

Vymakanější zábavní parky

Amerika je rájem zábavního průmyslu, který je dotažený do nejmenších detailů. Za ne úplně levné lístky dostanete obrovskou porci zážitku a je jedno, jestli jdete na koaly, Mickey Mouse, kosatky, jurské ještěry, filmové kulisy nebo horské dráhy - vždy budete dokonale uspokojeni.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články