fb pixel Sérioví vrazi, pokusy na lidech a duchové! Koukněte s námi na nejstrašidelnější historky internetu – G.cz
Vyhledávání

Sérioví vrazi, pokusy na lidech a duchové! Koukněte s námi na nejstrašidelnější historky internetu

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Sedíte sami doma u televize, francouzským oknem vidíte na zasněženou zahradu. Přepnete na zprávy a tam Lucie Borhyová právě se smrtelně vážným výrazem říká, že z psychiatrické léčebny uprchl nebezpečný vrah. Vyhlédnete z okna a vidíte ho na zahradě. Přesně odpovídá popisu. Drapnete telefon, on se přibližuje, voláte policii a najednou se zarazíte. Ten muž nedělá stopy ve sněhu… Protože je to jenom odraz. Ten muž není venku za oknem. Je s vámi uvnitř.

Jan Studnička
Jan Studnička 22.4.2020, 13:46

Blair Witch současnosti

Líbil se vám příběh? Je to takzvaná creepypasta. Creepypasta by se dala definovat jako krátký hororový nebo znepokojivý příběh, který je populární na internetu. Ty nejúspěšnější se „copy and paste“ po celém internetu a odtud mají své jméno. Creepypasta!

Po celém světě mají tyhle, povětšinou amatérské, příběhy miliony fanoušků. To proto, že jsou autentické, a tím pádem extrémně děsivé. Děsivější než knihy Stephena Kinga, dokonce děsivější než found footage filmy, jako je třeba Blair Witch. I když je pravda, že právě svým „tohle se doopravdy stalo“ přístupem jsou si tyhle formáty dost podobné. Na rozdíl od filmu může skvělou creepypastu vytvořit za pár minut kdokoli, stačí dobrý nápad.

A těch je! Pravda, spousta z nich přišla z analogového věku, jedna z nejpopulárnějších creepypast internetu, „Žena v bílém“, se vyprávěla u nás na táboře dávno před vznikem 4chanu. Ale spousta z nich je vysoce originálních a buď nových nebo relativně nových. A hlavně často navázaných na internet jako takový, takže se creepypasty často odehrávají na sociálních sítích nebo na darknetu, a často jsou touhle formou i vyprávěny.

Jako například creepypasta „anni69 is typing…“, na kterou se můžete podívat v naší galerii, stejně jako na další strašidelné historky. Upozorňujeme dopředu, že tam nechceme převyprávět celé příhody, protože jsou dlouhé a měli byste si je vychutnat sami. Jen upozorníme na ty, které za to stojí. Ale jiné vám povíme v rychlosti, protože jsou cool a nemůžem si to odpustit.

Tak do toho… Protože jestli tu galerii nerozkliknete, položím vám své studené ruce kolem krku. Protože stojím přímo za vámi!

A já budu doufat, že nesedíte opřeni o stěnu nebo tak něco.

Podobné články

Doporučujeme

Další články