fb pixel Sériového vraha dopadli, když měl devátou oběť přivázanou k posteli: Děsivé detaily z případu zabijáka – G.cz
Vyhledávání

Sériového vraha dopadli, když měl devátou oběť přivázanou k posteli: Děsivé detaily z případu zabijáka

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Osminásobný kanadský sériový vrah Bruce McArthur byl zatčen v polovině ledna před čtyřmi lety. Během prvního dne soudního přelíčení vyšlo najevo, že jej policie dopadla ve chvíli, kdy se chystal sprovodit ze světa svou devátou oběť. Podívejte se na děsivé detaily z případu, ze kterých vás bude mrazit.

Václav Roman
Václav Roman 7.2.2019, 11:18

Postrach gay komunity

K osmi vraždám homosexuálů se sedmašedesátiletý Bruce McArthur přiznal ještě před zahájením soudního přelíčení. To začalo 4. února a už během prvního dne vyšly najevo některé znepokojující podrobnosti jeho zločinů. Prokurátor Michael Cantlon varoval přítomné, že uváděné skutečnosti se nebudou dobře poslouchat. „Zeptejte se sami sebe, jestli tady musíte být,“ prohlásil Cantlon.

Fotografie stažené z McArthurova počítače zachycují jeho mrtvé oběti, které na sobě mají jen kožich nebo čepice, některým vložil do úst nezapálené doutníky. Jedna oběť zase měla přilepená oční víčka, aby se nemohla zavřít.

Některým z těch, které uškrtil, oholil vlasy a vousy. Ty pak uchovával v uzavíratelných sáčcích ve skrýši nedaleko torontského hřbitova.

Devátou oběť se podařilo zachránit

Kromě představení hrůzných důkazů popsal Cantlon moment, kdy byl postrach gay komunity skutečně dopaden. Do hledáčku policie se McArthur dostal kvůli zmizení Andrewa Kinsmana, což byla jeho osmá oběť. Devětačtyřicetiletý Kinsman zmizel v červnu 2017. Policii se podařilo najít záznamy z bezpečnostních kamer, na kterých v inkriminovanou dobu nastupuje do auta. Na podzim 2017 pak policie vypátrala, že vůz je napsaný na McArthura. Následně prohledala jeho byt a sledovala jej. Zatím tajně, aby McArthur nic netušil.

Ke zlomu došlo 18. ledna 2018, kdy k sobě domů pozval McArthur muže. Kvůli obavám, že by se mohlo jednat o devátou oběť, policie okamžitě zakročila. Profil muže, jenž je u soudu označován jako John, byl totiž hodně podobný profilům předchozích obětí. John se dostal do Kanady před pěti lety z Blízkého východu a jeho rodina neměla ponětí o jeho sexuální orientaci.

Osm obětí pocházelo z torontské Gay Village a jednalo se rovněž o imigranty, původem většinou z jižní Asie nebo právě z Blízkého východu. Vrah se s nimi seznámil přes internet a zrovna tak to bylo i s Johnem. Vyměnili si několik zpráv a rozhodli se dát si rande.

Když John dorazil do doupěte vraha, řekl mu McArthur, že by chtěl zkusit něco speciálního. Vzal pouta a připoutal Johna k ocelové konstrukci postele, pak mu přetáhl přes hlavu černou igelitovou tašku bez otvorů, takže John nic neviděl a začal se dusit. Chtěl si tašku sundat, ale McArthur mu v tom zabránil… V ten moment zaklepala na dveře policie a spadla klec.

Ukázalo se, že policie získala USB flash disk, na kterém se nacházelo celkem devět složek, nesly jména některých z osmi obětí a ta poslední byla pojmenována „John“. Obsahovala snímky Johna, které byly staženy tentýž den, kdy McArthur zavraždil Kinsmana.

Vrahem byl zahradník

McArthur pracoval jako zahradník. Rozporcovaná těla svých obětí ukrýval na pozemcích, o které se staral. Popřípadě je házel do nedaleké strže.Když už bylo v Torontu pohřešováno celkem osm mužů, začali si lidé z gay komunity stěžovat, že policie nevěnuje případům zmizelých dostatečnou pozornost.

Santa je úchyl

McArthur vyrostl na venkově a později žil v kanadském Ontariu. Už od mládí věděl, že je gay, ale snažil se to ignorovat. V 80. letech se oženil a stal se otcem. Po čtyřicítce však svou rodinu opustil a přestěhoval se do Toronta.

V baru, který navštěvoval, dostal přezdívku „Santa“. Měl bílý plnovous a jeden rok dokonce v obchodním centru Santu dělal. Měl však i temnou stranu. V roce 2003 dostal dvouletou podmínku, protože napadl železnou tyčí prostituta. Součástí trestu byl i zákaz vstupu na území Gay Village.

Aktuálně mu hrozí trest mnohem přísnější. Za vraždu prvního stupně se dává v Kanadě doživotí s tím, že o podmínečné propuštění lze žádat po 25 letech. Podle všeho by tak měl McArthur dostat osm doživotních trestů.

A zde si můžete přečíst o nejbrutálnějším československém vrahovi, který zabil pětkrát. Sadista Ladislav Hojer byl naším posledním popraveným zločincem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články