fb pixel Sekta Buddhafield: svalnatý guru ve slipech zakazoval sex, v soukromí pak zneužíval mužské následovníky – G.cz
Vyhledávání

Sekta Buddhafield: svalnatý guru ve slipech zakazoval sex, v soukromí pak zneužíval mužské následovníky

Tzv. Buddhafield byl kult fungující v Hollywoodu od poloviny 80. let. Vedl jej Michel Rostand zvaný Učitel. Muž s očními linkami, make-upem, plastikami a vyrýsovaným tělem ve slipových plavkách, takový byl vůdce kultu Michel Rostand. Rostand přitom hlásal, že život není jen tělo. Že je důležitá meditace, která je lepší než sex, od kterého své následovníky taktéž zrazoval. Po dvou dekádách fungování sekty ale vyšlo najevo, že Rostand některé mužské členy kultu nutil k pohlavnímu styku. Lépe řečeno je dokázal vždy přesvědčit, aby to sami chtěli. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když bylo jistému Willu Allenovi z Kalifornie 22, přiznal své matce, že je gay. Ta to moc nevzala a vykázala ho z domu. Zoufalý student filmu nevěděl, co se sebou, ale pomohla mu starší sestra. Ta ho totiž seznámila se svým duchovním vůdcem. Žena mu říkala Učitel, jmenoval se Michel Rostand. Allen okamžitě podlehl energii gurua i skupiny lidí, která se kolem něj pohybovala. Říkali si The Buddhafield.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.4.2018, 15:20

Jen hry a sdílená energie

V polovině 80. let se v Hollywoodu zformovala zvláštní skupina lidí. Přes den chodili všichni do práce, vydělávali, ale každou volnou chvíli trávili společně a pod vedením jistého Michela Rostanda. Přezdívali mu Učitel. Pro nově příchozího tahle banda, která vešla ve známost jako The Buddhafield, vypadala skoro utopicky. Veselí a energičtí, krásní, vždy upravení lidé dováděli ve vodě, na pláži, hráli si spolu, rozmlouvali, meditovali. Rozhodně však nešlo o žádný zájmový kroužek – byla to klasická sekta pod vedením narcistického psychopata.

Michel Rostand přišel do Spojených států jako Jamie Gomez. Snažil se v Hollywoodu prorazit jako herec, to se mu ale moc nedařilo, jeho nejvýraznější rolí byl párvteřinový komparzní štěk v závěru hororu Rosemary má děťátko. Úspěch slavil v trochu jiném žánru, v gay pornu. Pak kolem sebe začala shromažďovat nejrůznější lidi, až vznikla poměrně velká skupina.

Členové Buddhafileldu byli plní života. Za Rostandem docházeli dobrovolně a naslouchali všemu, co jim říkal. Vůbec si nevšímali určitých rozporů mezi jeho učením a jeho chováním. Učitel ovečkám kázal například to, že fyzická schránka není zas tak důležitá. Zásadní je meditace, protože energie a duše jsou mnohem víc. Sám byl ale posedlý cvičením. Osvalené opálené tělo dával rád na odiv, často chodil pouze ve slipových plavkách. Zároveň měl oči vždy namalované černou tužkou a měl desítky nalepovacích řas.

Dalším z Rostendových mouder bylo omezení sexu. Orgasmus je malá smrt, říkával svým žákům a doporučoval jim, ať se raději zaměří na duchovní očistu. V roce 2006, po dvaceti letech fungování kultu, se ukázalo, že ani tuhle radu sám příliš nedodržoval. Jednotliví členové skupiny byli v 80. letech povinni chodit k němu každý týden na soukromé sezení, za které ještě platili 50 dolarů. Jeden z bývalých členů sekty přišel s tím, že za zavřenými dveřmi jej Rostand nutil k pohlavnímu styku, ke kterému svolil navzdory tomu, že je heterosexuální. Učitel byl zjevně mistrovským manipulátorem.

Poté, co se ozval jeden, začaly se přidávat další, výhradně mužské hlasy. Některé odvyprávěly stejný příběh, jiné dodaly, že si jasně vybavují, jak s pláčem Rostanda přemlouvají, ať je k sexu nenutí. Všichni ale uznali, že po psychologických hrách svého vůdce k aktu nakonec svolili dobrovolně.

Po tomhle skandálu se Buddhafield rozdělil na dvě skupiny; ty, kteří obviněním uvěřili a odešli, a ty, kteří se rozhodli zůstat věrní. Mnoho z nich tak učinili ze strachu. Rostand totiž s oblibou tvrdil, že je v přímém spojení s Bohem. Svým následovníkům říkal, že přímo seshora ví, že mají nádor nebo je čeká tragická smrt, ale pokud s ním zůstanou, budou ušetřeni. Tou dobou už sekta sídlila v texaském Austinu, kam se uchýlila poté, co se o ni začala zajímat Cult Awareness Network vytvořená speciálně pro odhalování nebezpečných kultů.

Nakonec Rostand se zbytkem svých lidí utekl na Havaj, kde by měl žít dodnes, nikdo o něm ale nic víc neví. Jen místní říkají, že ho občas vidí. Stále chodí v titěrných plavkách a stále bývá obklopen několika lidmi, kteří ho slepě zbožňují...

A tady čtěte o zátahu proti Davidiánům ve Waco.

Podobné články

Doporučujeme

Další články