fb pixel Sedm nejlepších silvestrovských epizod: od South Parku až po Mr. Beana – G.cz
Vyhledávání

Sedm nejlepších silvestrovských epizod: od South Parku až po Mr. Beana

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Silvestrovská zábava, to nejsou jen Menšíkovy normalizační estrády a Daniel Nekonečný. Vybrali jsme pro vás sedm nejlepších silvestrovských epizod seriálů, kterými můžete prokládat sledování Silvestru s Jaromírem Soukupem.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 31.12.2018, 10:18

1. Přátelé – Opička (1994)

Desátá epizoda Přátel je asi nejlepším dílem první řady – parta se dohodne, že silvestra oslaví všichni společně, a to bez partnerů. Nakonec to všichni poruší a Phoebe si najde vědce Davida, který ji opustí kvůli stáži v Minsku. A ne, Minsk není v Rusku, i když si to od té doby všichni myslí.

2. Simpsonovi – Speciální čarodějnický díl X (1999)

Čarodějnické díly Simpsonů patří k těm nejlepším – v tomto se z Flanderse stane vlkodlak, Bart s Lízou dostanou superschopnosti, ale pro nás je nejdůležitější třetí část epizody, která se odehrává na silvestra 1999. Kvůli chybě v počítačovém systému (známé jako Y2K) a Homerově neschopnosti dojde ke kolapsu civilizace. Jak se s tím popere milovaná žlutá rodinka? Ti chytřejší (Marge a Líza) odletí na Mars, Homera s Bartem čeká let ke Slunci. Bizarní, přitom geniální.

3. Jmenuju se Earl – Konec civilizace (2006)

Počítačový problém roku 2000 neboli Y2K posloužil jako zápletka mnoha seriálům. V této epizodě Earl vypráví příběh, jak se na silvestra 1999 pokusil se svými přáteli obnovit civilizaci v tom nejpříhodnějším místě na světě – v obchoďáku. A scéna, ve které se Donny snaží vyměnit Earlovu ženu za televizi, patří do zlatého fondu seriálů.

4. South Park – Jsi tam, Bože? To jsem já, Ježíš (1999)

Skvělá epizoda seriálu z malého coloradského městečka se opět odehrává na silvestra 1999 – Cartmanovi začal krvácet zadek, z čehož usoudil, že dostal menstruaci. A jelikož se tedy stal mužem, rozhodne se nad všemi povyšovat, takže mu začnou ostatní kluci závidět. Dojde i na smrt Kennyho a nakonec všechno vyřeší Bůh (který vypadá jako kočka křížená s hrochem). Ten všem vysvětlí, že kluci měsíčky nemají.

5. Mr. Bean - Do-It-Yourself Mr. Bean (1994)

V jedné z nejlepších epizod seriálu o podivínském Angličanovi uspořádá pan Bean večírek, na který mu dorazí jen dva lidé – Beanovi dojde občerstvení, a tak se dočkáme úžasných scének, jako je výroba šampaňského z octu a cukru nebo tyčinky z krájených větví. Druhá část epizody je legendární – kdo si nepamatuje scénu, v níž Rowan Atkinson řídí svůj Mini Cooper z křesla na střeše auta?

6. Futurama – Vesmírný pilot 3000 (1999)

Opět přelom milénia a opět dokonalá epizoda – pilot seriálu Futurama, který odstartoval jeden z nejlepších příběhů posledních několika let. Poslíček Fry se omylem nechá zmrazit na 1000 let a probere se prvního ledna roku 3000. První epizoda působí i po těch letech svěže a zábavně. Ostatně jako celá Futurama.

7. Teorie velkého třesku – Rekombinace Ligy spravedlnosti (2010)

Ještě předtím, než se z dříve zábavného seriálu o partičce vědců stal natahovaný odpad, vyšla tahle veselá silvestrovská epizoda, ve které se naše stará známá nerdí parta rozhodne vypravit na kostýmový večírek jako Liga spravedlnosti. A nakonec vyhrají, protože jejich Wonder Woman je žena. Když už nic jiného, tak za Penny v upnutém kostýmu si tato epizoda své zařazení na náš seznam zaslouží.

Podobné články

Doporučujeme

Další články