Život Ivety Bartošové alias Džambulky na 5 vinných etiketách – G.cz
Vyhledávání

Život Ivety Bartošové alias Džambulky na 5 vinných etiketách

Máte pocit, že váš život je souborem nekonečné řady originálních situací, který se nedá strčit do krabice? Vězte, že i ten nejoriginálnější život se dá zaškatulkovat a vytisknout na etikety.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 16.2.2015, 12:55

Etikety fiktivního vína "Jambulka" ilustrují zásadní milníky v životě Ivety Bartošové.

Vytvořil je vynikající grafik a ilustrátor Pavel Fuksa, jehož jméno je v grafických kruzích zárukou kvality a exkluzivity. Na Youtube dělal kampaň pro Barracka Obamu. Pracoval pro Facebook, Twitter, Microsoft, ESPN, Google, American Express atd. Časopis Computer Arts ho zařadil mezi 20 nejlepších mladých grafických designérů. Figuroval v loňském výboru 200 nejlepších ilustrátorů na světě. Jeho práce otiskuje slavný reklamní časopis Lürzer's Archive. Z UMPRUM utekl, protože ho nudilo pomalé pracovní tempo. Působil například v reklamních agenturách Saatchi&Saatchi, Kaspen a Labstore.

1. Knoflíky lásky na vlakovém přejezdu

Džambulčinou největší láskou byl podle kýčařů i podle ní samé zpěvák Petr Sepéši, který v roce 1985 zahynul na železničním přejezdu ve Františkových Lázních. Předtím spolu stihli natočit album nazvané Knoflíky lásky se stejnojmenou úvodní písní, ze které se stal soudobý hit. Iveta Bartošová přežila Petra Sépešiho o necelých 29 let. Ale na koleje bohužel nezanevřela.

2. Únos mimozemšťany

V roce 1994, v době kdy žila s Ladislavem Štaidlem, který ji nechal bez dozoru a lehkomyslně si odjel na turné do USA, se seznámila s Romanem Třískou. Ten byl později odsouzen za vraždu svého nevlastního otce. Džambulka ho ale obvinila z mnohem větších úchyláren. Tvrdila, že ji unesl, přivazoval k topení a opakovaně znásilňoval, a o pauzách mezi jejím przněním ji obaloval alobalem, aby byla chráněna před zaměřením a únosem mimozemšťany.

3. Tři pokusy o sebevraždu

Džambulčin první demonstrativní pokus o sebevraždu proběhl v roce 1993, kdy sezobala prášky a přikryla se dopisem na rozloučenou. V roce 2005 urval svůj žvanec slávy v souvislosti s jejím dalším pokusem efkový herec Zdeněk Podhůrský. Iveta po ďábelském koktejlu antidepresiv a alkoholu skončila ve vinohradské nemocnici. Oficiálně si ruce pořezala rozbitou salátovou mísou. Potřetí (naposledy neúspěšně) se Iveta pokusila skoncovat se životem v roce 2006.

4. Romantická svatba

V roce 2008 si na Hluboké vzala nechvalně proslulého chvastouna Jiřího Pomeje, který by na splacení svých dluhů potřeboval ještě pár životů. Se starostou si připili vodou a namísto snubních prstýnků si navlékli sedmikrásky. Byla to taková ekologicko-šetrně-pompézní svatba s několika stovkami hostů, na kterou Ivetina maminka dorazila vrtulníkem a ženich na běloušovi. Po dvou letech Džambulka Jirku vykopla. Igelitka, se kterou do jejího domu přišel, nebyla při odchodu o nic plnější.

5. Plážové polehávání

Poslední výrazná scéna před velkým finále nažhavila klikající ukazováčky a čtenářky Blesku v červenci roku 2013. Tehdy se Iveta v jistém smyslu dobrovolně nechala svým jemně psychopatickým obdivovatelem Zdeňkem Macurou odvézt do Itálie. Macura ji tam na pláži naaranžoval do "přirozené" relaxační polohy. Akorát v té všeobjímající pohodě přehlédl, že Iveta má plavky obráceně a naruby a taky že vypadá jako mrtvá hubená bílá velryba vyvržená na pláž.

A právě při tomto výletu se na světlo světa dostalo oslovení "Džambulka". Přesně tak totiž Josef Rychtář svoji zmaštěnou přítelkyni oslovoval do telefonu ve snaze zjistit, kde se nachází a kdy se vrátí zpět pod jeho macho křídla. A jak přezdívka vznikla? Podle deníku Blesk Iveta sama sobě říkala Bartáčková. To ovšem Rychtářovi nepřišlo dostatečně mazlivé a roztomilé, pročež ji začal nazývat (nepříliš osobní a originální) Bambulkou, od které byl k Džambulce už jen malý krůček.

A TADY máte 10 způsobů, jak otevřít láhev bez otvíráku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články