Vozíčkář proměnil svůj vozík v dokonalou kopii válečného vozu z Šíleného Maxe – G.cz
Vyhledávání

Vozíčkář proměnil svůj vozík v dokonalou kopii válečného vozu z Šíleného Maxe

Zdroj: boredpanda.com

Ben Carpenter, student techniky z Floridy, trpí spinální svaovou atrofií, takže postupně a nezadržitelně postupně ztrácí schopnost se samostatně pohybovat. Co ovšem neztrácí je hravý duch a smysl pro humor.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 30.9.2015, 13:50

Viděli jste poslední díl Šíleného Maxe? Pak vám v paměti určitě uvízl olbřímí válečný vůz, který řídí šílený polomrtvý válečník Nux s Maxem přikurtovaným na přídi, napojeným na jeho krevní oběh.

Ben si zahrál na Šíleného Maxe a jeho dočasného věznitele si pak s radostí střihla Amy, jeho kamarádka z cosplay akcí, kterým se Ben věnoval vedle svého studia na univerzitě.

Tenhle dokonalý ‚kostým‘ jim určitě zajistí věčné místo ve Valhalle – ráji bojovníků. Valhalla má svůj předobraz v severské mytologii, kde do „Síňě padlých“ neboli Ódinovy síně v Ásgardu přicházejí za doprovodu valkýr bojovníci padlí v boji. Bůh Ódin tu obhlíží ze svého trůnu celý svět a přijímá zprávy od svých dvou havranů.

Vzhledem k tomu, že do Valhally smí jen muži, kteří zemřeli v boji, nechávali se staří bojovníci na smrtelné posteli často propíchnout nebo alespoň poranit kopím, aby podmínku splnili.

Pověst o Valhalle vznikla nejspíš v Norsku a najdeme ji hned v několika středověkých rukopisech. Postupně ovládla paměť Germánů a stala se symbolem jejich pohanské kultury.

Ben Carpenter se do Valhally dostane na 100 %. Je to totiž pořádný bojovník. Místo, aby seděl v koutě a litoval se, studuje a baví se. Ben má prostě život rád, i když mu háže klacky pod nohy. Na jeho nemoc zatím neexistuje žádné lék. Částečně lze jen ovlivňovat její příznaky. Nemocní mívají poté, co je přestanou ‚poslouchat‘ jejich končetiny (častěji dolní), také potíže s polykáním a později s dýcháním. Dechová nedostatečnost se pak může stát i příčinou smrti.

Hlavním cílem je co nejdelší udržení hybnosti a pokud možno i zajištění vzpřímeného postoje, např. za pomoci stavěcího stolu nebo různých ortéz. Hlavním důvodem je prevence vzniku skoliózy a osteoporózy a také dýchacích a trávicích obtíží.

Ben svůj vzpřímený postoj dotáhl do naprosté dokonalosti!

A TADY máte 22 nejvtipnějších cosplay failů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články