50 fotek dětství, které by si přála každá holka (i kluk) – G.cz
Vyhledávání

50 fotek dětství, které by si přála každá holka (i kluk)

+ DALŠÍCH 16 FOTEK + DALŠÍCH 17 FOTEK

Bez předsudků, přirozené, plné dobrodružství, akce a lásky. Maminka těchhle dvou školaček jim odmala vštěpuje, že v síle - nemyslíme té fyzické - je půvab.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 20.4.2015, 11:29

Dětství jako nekonečná jízda plná zážitků zachycená navždy. Přesně takové připravuje svým dvěma dcerám - devítileté Elle a šestileté Alici - fotografka Kate Parker.

Vznikly z toho fotky jak víno. Jsou sice dostatečně lahodné a zralé už teď, ale až si je tyhle bezvadné slečny budou prohlížet v dospělosti, vcucnou je na první pohled do onoho přítomného okamžiku, skvěle zachyceného jejich maminkou, která má velký respekt k životu a energii, bez níž by neměl tu správnou šťávu. A taky neoddiskutovatelný talent.

Ve fotosérii "Strong Is The New Pretty" ukazuje, že k holkám patří divočina a modřiny stejně jako ke klukům. Že holčičky nejsou jen naleštěné princezny, které se bojí vylézt na strom, aby si nepomačkaly sukýnku a neodřely koleno. Že pro ně není vrcholem blaha uložit panenku do postýlky a uklohnit pseudovečeři v dětské kuchyňce. Že to jsou nezávislé osobnosti plné síly a radosti ze života, kterou je potřeba smysluplně vybít s úsměvem od ucha k uchu.

"Tento projekt je o zachycení mých holek a jejich přátel takových, jací doopravdy jsou a jak je to v pořádku. Nejen v pořádku, spíš hodné oslavy," říká Kate Parker. "Existuje velký tlak na dívky (a ženy), aby vypadaly a jednaly určitým způsobem, a já jsem chtěla aby moje dcery věděly, že to, jaké jsou ve své přirozenosti, úplně postačuje," vysvětluje.

"Cílem tohoto projektu bylo představit mé holky a jejich přátele a vyprávět jejich příběh, že krása je v sebevědomí, síle, divokosti a chaotičnosti bláznivých mladých holek. Doufám, že to uvidí další dívky a uvědomí si, že cokoli milují, cokoli je dělá unikátní, jedinečné a speciální, je krásné a zaslouží si také oslavu," dodává skvělá máma a fotografka.

A TADY máte 19 momentů, kdy vám došlo, že je vaše dětství v tahu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články