Souložící krysa, nebo staré železo? Je to stín, nebo realita? Je to umění! – G.cz
Vyhledávání

Souložící krysa, nebo staré železo? Je to stín, nebo realita? Je to umění!

V životě soudíme podle prvního pohledu. A to je velká chyba, protože nic není, jak vypadá.

Gement
Gement 24.7.2014, 20:03

    Britští umělci Tim Noble & Sue Webster vytvořili před pár lety nezvyklou stínohru. Umně poskládané odpadky, použité vibrátory nebo vycpaná zvířata jim posloužily k zpochybnění lidského tvrzení, že první pohled je ten nejsprávnější. V dnešním hektickém životě už totiž často nejsme schopni nahlédnout na problémy, věci a svět kolem nás jinak než letmým pohledem. Civíme do mobilů, počítačů, do novin – ztrácíme schopnost pozorovat, analyzovat a také odhalovat skryté věci. A věříme tomu, co je nám předkládáno politiky a médii. Kritické myšlení slábne. Jejich dílo nám připomíná Platonovo Podobenství o jeskyni, kdy lidé fikci považují za skutečnost a zase naopak. O podobenství více ZDE.  

1. Umrlčí hlavy z ptáků

8 Hitler byl stvůra, vrah a psychopat. Hitler miloval svého psa, děti, svůj národ, byl vegetarián, abstinent a pracovitý člověk. Která z charakteristik je pravdivější?    

2. Močící lidé ze starého železa

7 Jako mladí lidé jsme měli naivní představy, že ty krásné ženy a krásní muži, kteří hráli hlavní roli v našich masturbačních snech, nemají své fyziologické potřeby. Jaké bylo naše zklamání, když jsme se dozvěděli, že i ta nejhezčí žena prdí a kaká.    

3. Souložící krysy ze sběrných surovin

6 Všichni lidé na světě souloží a dělají sprosté věci, jako je třeba orální sex. Všichni lidé, včetně nás, jen kromě našich rodičů samozřejmě. Tam si to nedovedeme vůbec představit!    

4. Oběšenci z vibrátorů

5 Myslíme si, že ženy na rozdíl od většiny mužů zajímají penisy. Omyl. Z mnoha marketingových analýz, kdy se zkoumalo, kam se zaměřuje zrak muže a ženy při pohledu na polonahé lidi, vyplynulo toto: muži nejvíce hleděli na obrys penisu modela – představoval pro ně konkurenta. Ženy naopak nejvíce sledovaly prsa sokyně a její boty.    

5. Hlavy z kořenů

4 Považujeme se za Čechy, Němce, Kelty atd. a jsme schopni na základě iluzornosti našich představ vytvářet bizarní společenské teorie. A pak přijde věda, dejme tomu třeba genetika, která exaktně rozhodí naše jistoty. Třeba tím, že prokáže, že obyvatelé německých Drážďan mají více genů typických pro slovanský typ než obyvatelé středních Čech. Tak kdo je tu vlastně Germán a kdo Slovan?    

6. Milenci z odpadků

3 Všichni kolem nás jsou nevěrní, byli nebo brzy budou. Máte pocit, že žijete v mravním pekle. Všichni to dělají, kromě... kromě vašeho partnera samozřejmě. A v tu chvíli vám dojde ta absurdita vašich představ.    

7. Vlasy z peří

2 Někdy máme pocit, že jsme střed Evropy, pupek světa, a pak si zajdeme v Rusku, Holandsku, Itálii nebo Anglii do knihkupectví, se zájmem vezmeme do ruky jejich atlas světových dějin, který ale zklamaně odložíme, protože o Češích se tam vůbec, ale vůbec nepíše.    

8. Tvůrci při práci

11 Milujeme Karla IV., považujeme ho za největšího Čecha, přestože po otci byl Lucemburk a jeho matka byla po otci Přemyslovna a po matce Habsburkyně.    

9. Muž a žena ze rzi

9 Nadáváme na přistěhovalce, a přitom sami máme maximálně jedno dítě a divíme se, že naše země de facto vymírá.    

10. Pár z bordelu

1 Existuje hezký vtip, který dobře ilustruje, že není vše tak, jak si myslíme. Mojžíš = Zákon Ježíš = Svědomí Marx = Vědomí Freud = Podvědomí Einstein = Vše je relativní Všichni byli Židé.   Zajímá vás i jiné umění? Víte, že se dá prodat i umělcovo hovno? Čtěte ZDE.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články