fb pixel Psí doktorka radí. Díl 1. Jak se správně rozloučit se psem – G.cz
Vyhledávání

Psí doktorka radí. Díl 1. Jak se správně rozloučit se psem

MVDr. Martina Načeradská v našem seriálu vysvětluje, kde děláme při komunikaci se psem největší chyby. A že to jsou velké chyby!

Pavel Vondráček
Pavel Vondráček 20.9.2015, 18:42

Když se člověk loučí s člověkem, prostě mu to řekne a když jeden z nich je smutný, stačí často cynická věta "nebuď smutnej, brzy se uvidíme". Pes ale tento přístup nechápe. On neví, že jedete na dovolenou a že se zase vrátíte. Vnímá sice, že se něco děje, že si třeba balíte kufry, že se jde k autu, že jste k němu najednou příliš pozorní, ale netuší proč. A tak nastává ona smutná, srdcervoucí, ale často i trapná situace, kdy se ke svému psu chováme jako k dítěti - šišláme, hladíme, dáváme pusy... Prostě se my, nebo naši příbuzní se chováme jako retardi, což našeho psa ještě více vyvede z míry a vyděsí. Mnozí nezávislí pozorovatelé, když vidí tyto emočně vypjaté scény, navrhují, aby majitelé psů povinně chodili na psychotesty a pro vlastnictví zvířete bylo nutné si udělat "řidičák na psa".

Zašli jsme proto za vynikající pražskou veterinářkou Martinou Načeradskou, která mimo jiné provozuje proslulou psí školku, a zeptali jsme se jí na to, jak se správně loučit se psem. Pokud se jí chcete zeptat osobně, navštivte její ordinaci. Kontakty najdete zde.

A pokud chcete vidět, jak pes chápe lidský humor, podívejte se ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články