fb pixel 6 akcí, na které musíte v Praze tento víkend bezpodmínečně zajít – G.cz
Vyhledávání

6 akcí, na které musíte v Praze tento víkend bezpodmínečně zajít

Zdroj: blogerky.cz

Praha je plná skvělých akcí – vyběhněte ven a užívejte si!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 26.6.2015, 13:15

Máme tu pro vás další víkendový přehled. Počasí se nad námi jaksi smilovalo, ale pro jistotu jsme vybírali i akce pod střechou. Takže co po práci podniknete?

1. Po Zavíračce - pátek 26. června

Pokud jste se nestihli dostat na Muzejní noc, tady máte za ten zážitek více než dostatečnou náhradu. V Ústřední Městské Knihovně na Mariánském náměstí se dnes od 19:00 koná příjemná akce, ve které zažijete nejen to, jak knihovna vypadá po zavíračce. Bude tu komiksová čítárna, literární dílna, fotografický workshop, maid kavárna (ty krásné roztomilé holky v kostýmcích služtiček), kapely a mnoho dalšího. Po zavíračce bude taková příjemná, rodinná akce - tak tam dnes nahlédněte, vstupné je totiž free. Více o programu se dozvíte na odkazu.

2. Zelífest - pátek až sobota, 26. až 27. června

Pokud máte nervy ze všech těch racionálních, zodpovědných a upjatých lidí, které kolem sebe každý den vídáte ve škole a práci, tak tady si musíte nutně doplnit kapku šílenství. Zelífest je fesťák věčných studentů, kteří si libují v undergroundu. Je "malý, nezávislý a divoký". A od pátku až do soboty na něm vystoupí kolem 30 písničkářů, kapel a performerů. Základní vstupné, protože Zelífest jede už osmým rokem zcela bez sponzorů, je 250,- Kč a koná se v pražských Mírovicích. Tak si nenechte ujít tuhle nespoutanou hudební akci! Více o programu se dozvíte zde.

3. Prague Fashion Market - sobota a neděle, 27. až 28. června

Tento víkend bude Smíchovská náplavka plná nezávislé módy, šperků a designu. Oba dva dny bude začínat od 11 hodin až do sedmi večer. Vstup na akci je zcela zdarma, ale neručíme, že se před odchodem neprohne vaše šrajtofle. Počítejte i s doprovodným programem - žádná módní akce by nebyla bez přehlídek, nějakého toho jídla, hudby a budou se tu promítat i filmy. Tedy, uvidíme se tenhle víkend na Náplavce? Více informací o programu si můžete přečíst zde.

4. Holubí pošta - pátek a celý víkend, od 26. až 28. června

Už od 24. června můžete v prostorách Poštovního muzea (Nové mlýny 1239/2, Praha 1, hned vedle kostela sv. Klimenta v Klimentské) probíhá výstava týkající využívání ptáků, v drtivé většině tedy holubů, jako komunikačních prostředků. Dozvíte se nejen to, že tento způsob je spolu s kouřovými signály a bubnováním na duté klády první formou dálkové sdělovací techniky, ale také, že:

- holubi zprostředkovávali komunikaci ještě v první světové válce víc než telegrafy

- byli využíváni, i když už menším měřítku, i v druhé světové válce, kde se osvědčili i coby špionážní fotografové

- dodnes se pro tyhle účely chovají, a to nejvíce v Číně, kde jsou statisícová hejna, která jsou chována a cvičena ‚do zásoby‘, kdyby v případě války nebo přírodní katastrofy nebyly k dispozici dnes běžné formy radiové, elektronické a satelitní komunikace

- že když vám takový nějaký okroužkovaný poštovní holub přistane na zahradě a nechce se mu hned odletět, je zřejmě na dlouhé cestě a dělá si jen přestávku na doplnění sil (v čemuž mu můžete pomoci hozením hrsti kukuřice, pšenice či hrachu)

- a že holubovi ve skutečnosti nejde nikterak nařídit, aby letěl na konkrétní místo, zato ale umí téměř odevšad doletět tam, kde ‚je doma‘.

Vstupné na výstavu je kolem 50,- Kč. A více o výstavě se můžete dočíst zde.

5. Letní Žižkovská noc - pátek 26.června

Další šílená noc plná rocku se bude konat tento pátek po 15 pražských klubech a na 10 venkovních scénách. Máte možnost si vybrat z více jak stovky interpretů, kteří pochází nejen z Čech, ale i Brazílie, Izraele, Holandska, Německa, Francie a tak dále. Vstupné se pořád pohybuje v lidových cenách, mezi 100 až 200,- korunami. Harmonogram a přesný rozpis klubů najdete zde.

6. Festival středomořských chutí a vůní - Pátek a celý víkend, 26. až 28. června

Rovnou uprostřed města, na Náměstí republiky (před obchodním centrem Palladium) si projděte stánky plné pochoutek středomořské kuchyně. Vychutnejte si jídla z Francie, Španělska, Řecka, Portugalska a Itálie. Živý hudební program a možnost natáhnout se na lehátka. Vstup je samozřejmě zdarma. Bližší info k programu najdete ZDE.

A tady máte 5 důvodů, proč navštívit Blata.

Podobné články

Doporučujeme

Další články