fb pixel 10 netradičních způsobů dekorace velikonočních vajíček, 2. díl – G.cz
Vyhledávání

10 netradičních způsobů dekorace velikonočních vajíček, 2. díl

Zdroj: http://www.nikkiinstitches.com/

Ať už máte každoroční pomlázku v oblibě, či ne, barvení vajíček milují hlavně prťata. A těmto několika nových způsobům jejich úpravy a dekorace propadají ve velkém dokonce i dospělí.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 20.3.2015, 15:05

Barvení vajíček může být zábavou jak pro potomstvo, tak i dospělé. Tak proč to letos nezkusit? Popusťe uzdu fantazii. Tady máte pár krásných kousků inspirace.

1. Jarní vázičky

Je to šíleně jednoduché, krásné a roztomilé. Vajíčka stačí vyfouknout, obarvit libovolnou barvou - můžete použít cokoliv, třpytky, laky na nehty, cokoliv bude lahodit vašemu oku - a do vršku pak takto nasadit např. konvalinky.

2. Tetovaná vajíčka

Nebojte, na tahle vajíčka nemusíte použít žádné jehly. Stačí vám pouze zásoba jednoduchých dětských tetovaček. Vejce, ať už jsou natvrdo či vyfouknutá, si vyzdobte superhrdiny, zvířátky a dalšími veselými šílenostmi. Děcka z nich budou paf.

3. Vejce v kravatě

Tenhle typ úpravy si bude žádat malé oběti. Pokud má váš chlap skříň plnou kravat, které nenosí a nejraději by je vyhodil, zabavte je. Nebo i stačí pár kousků hedvábných kravat pořídit v sekáči. U této metody doporučujeme vejce předem uvařit. A budete ještě potřebovat kus obyčejného, nejlépe bílého hadru. Co s tím?

Kravatu rozstříhat na kousky, do nich vejce zabalte a pořádně zagumičkujte. Jako druhou vrstvu použijte hadr, znovu pevně zagumičkujte. Vajíčko tak budete mít v dvojtém obalu.

Vejce ponořte do studené vody a přidejte k nim 1/4 hrnečku octa. Vodu přiveďte k varu, poté zmírněte trochu teplotu a vařte ještě dalších dvacet minut. Z hrnce pak své vejčité balíčky vytáhněte, nechejte je vychladnout a pak rozbalte. Výsledek bude stoprocentně zajímavý.

4. Mozaiková vejce

Hodně lepidla a také samozřejmě trpělivosti budou chtít tyhle mozaikové krásky. Především se u nich každý doopravdy skvěle vyblbne - chce to ovšem ale pořídit opravdu dobré lepidlo. Z mé osobní zkušenosti - nejlepší vždy byla rovnou tavící pistole, kterou dnes pořídíte i v papírnictví, cenově kolem stovky. U mozaikových vajec můžete pustit uzdu fantazii - a hlavně můžete použít opravdu velku škálu materiálu. Sklo, kamínky, korálky, dokonce i zrní, luštěniny, atd. Záleží na vašem vkusu a představivosti.

5. Vejce s podpisem

Jednoduché a krásné. Na tohle vám budou stačit barvy na vajíčka z přechozích let. Vajíčko do barvy ponořte, ale ne celé - kus nechte nad barvou, aby zůstal bílý. Po kraji barvy pak můžete vajíčko ozdobit, jako vidíte výše na obrázku - a dopsat černým fixem jméno uličníka, který přiběhne na pomlázku. Hezké, vkusné.

6. Sváteční šiška

Tenhle kousek vypadá ze všech zmíněných nejsložitěji - ale být vámi, neviděla bych to tak černě. Výsledek může být neobyčejně krásný. Trpělivosti budete potřebovat za dost, protože k tomuto kousku použijete vystřihovaná kolečka dekorativního balícího papíru a lepidlo (tavící pistole opět přijde vhod). Někdo na vyřezání koleček může použít děrovačku, kdo nemá, musí ručně s nůžkami. Je důležité, aby všechna kolečka byla velikostně stejná.

Na vrcholek vajíčka nalepte první kolečko a níže kolem jeho obvody lepte dalších šest papírků. Takto pokračujte, dokud povrch vejce nebude zcela pokryt.

7. Vejce Black´n white

K takovéhle jednoduché kráse potřebujete jen bílá vejce a nesmývatelné černé fixy. Tyhle kraslice budou s jistotou viset v každé dobré hispterské rodině.

8. Kropenatá vejce

Barviček budete potřebovat víc, abyste vytvořili tyhle nevtíravé, roztomilé kousky. Vajíčka jako vždy ponoříte do vybraného barbiva, necháte uschnout. Do misek si připravte dvě barvy, kterými po vejcích vytvoříte tečkování. Vezměte si starý kartáček na zuby a až budou vajíčka po barvení suchá, kartáček namočte do vybrané barvy a jemně s ním vejce poklepejte. Čiňte tak do své spokojenosti.

9. Třpytkový zábal

Potřebujete jen dvě věci - slušnou dávku třpytek (u kterých se společně budem modlit, aby pak nebyly úplně všude) vaší oblíbené barvy a lepidlo. Vejce v nich nemusíte vyráchat úplně celé. Stačí lepidlem pomazat jen půlku, nebo na vajíčku udělat menší ďubky. Z výsledku budou oči doslova přecházet.

10. Páskovaná vejce

Japonské (washi) dekorační pásky můžete využít i k velikonoční výzdobě. Stačí si pořídit vzory, které lahodí vašemu oku, nastříhat si pásku na drobné kousky a polepit vejce, jak uznáte za vhodné. Je to jednoduché a není to náročné ani pro děti.

První díl naleznete zde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články