fb pixel 9 důvodů, proč je fajn nechat svůj gauč vydělávat přes Airbnb – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč je fajn nechat svůj gauč vydělávat přes Airbnb

Chcete vylepšit svůj rozpočet nebo v něm zalepit díru po výdajích na dovolenou? Airbnb už možná znáte jako host. Je na čase si doma uklidit a konečně ho využít i z druhé strany. Pronajmout vlastní bydlení totiž nikdy nebylo jednodušší.

Václav Rybář
Václav Rybář 1.7.2016, 16:05

1. Pronajměte cokoliv

Airbnb proslul zejména tím, že umožňuje pronajmout cokoliv. Přístavní jeřáb, maják, odstavené letadlo, hausbót nebo třeba jen jednu místnost ve vašem bytě. Stropem je pouze vaše fantazie a samozřejmě to, zda jde dané místo legálně obývat. A věřte, že na každé zboží se najde zákazník. V New Yorku třeba někdo uprostřed sněhové vánice postavil v Central Parku iglú a začal ho pronajímat za nemalou sumu. Teď můžete ukázat svůj podnikatelský čuch i vy. Stačí dát byt nebo dům do pucu a nechat svůj gauč vydělávat, zatímco na něm neležíte.

2. Nechte si to vyfotit

Každý mobil už dneska umí fotit celkem slušně a někteří z nás dokonce disponují i opravdovým fotoaparátem, ale focení interiérů má nepsaná pravidla, kterým ne každý rozumí. Stačí se podívat na soukromé inzeráty na různých serverech a uvidíte máznuté obrázky utopené ve tmě, které spíš odpuzují, než aby zvaly k dalšímu zkoumání. Airbnb vám zdarma zajistí profesionální nafocení vašeho inzerátu - s pomocí objektivů, které vaše bydlení skutečně prodají. Žádný fotošop, jen profesionální práce lidí, kteří mají s fotoinzercí dostatek zkušeností.

3. I dů not spík ingliš

Umíte jenom česky, ale rádi byste nalákali turisty, protože bydlíte ve zprofanované lokalitě? Airbnb automaticky a bezplatně přeloží vaší nabídku do 25 jazyků. Samozřejmě je pak vhodné mít v době check-inu po ruce třeba potomka nebo někoho od sousedů, kdo umí anglicky či německy. Základní konverzaci ale určitě zvládnete i se slovníčkem a rychlokurzem na internetu.

4. Peníze do 24h na účtu

Svoje peníze dostanete hezky dopředu, prostřednictvím platby na účet, Paypalu nebo platebního šeku. V dnešní nestálé době je skoro zázrak, že vám někdo zaplatí předem, přičemž Airbnb nabízí oběma stranám bezpečnou a bezproblémovou komunikaci. Navíc si můžete nastavit odlišné ceny pro krátkodobý a dlouhodobý pobyt či sezónní příplatky (prodloužený víkend, Valentýn, Vánoce spojené se Silvestrem apod.).

5. Kádrování zákazníků

Potenciální nájemníky si můžete díky databázi hodnocení proklepnout (a oni vás samozřejmě taky), přičemž Airbnb nabízí možnost s nimi komunikovat předem a ověřit si, zda jsou hodni vašeho gauče. Nechat někoho bydlet ve vlastním hnízdě může být stresující, proto máte řadu možností, jak se ujistit, že dáváte klíče slušným a rozumným lidem.

6. Podmínky na míru

Chcete pronajmout jen jednu místnost a koupelnu v celém domě? Není problém. Nabízíte ubytování s domácími mazlíčky, ale nechcete, aby se vám po chodbách toulal hroch? V klidu. Budete pryč a potřebujete hosty odnavigovat k sousedce, která jim dá klíče? Nebojte se, profil na Airbnb si můžete vytunit podle svého gusta a přidat do něj všechno možné.

7. Kdo chce vydělat, nemusí utrácet

Spousta serverů vás stáhne o peníze za publikování inzerátů ještě předtím, než seženete prvního zákazníka. Klidně se vám může stát, že mimo sezónu váš byt jen tak leží, vy platíte měsíční poplatky a doslova hážete peníze do černé díry. Airbnb funguje jinak - svůj podíl si strhne jen z úspěšného pronájmu, za který jste inkasovali peníze. Nemusíte se tedy bát ve svém bytě či domě zase chvilku bydlet bez nájemníků - váš inzerát se nikam neztratí (jenom bude v kalendáři rezervací veden jako nepřístupný po dobu, kterou nastavíte) a vy nebudete muset platit za něco, co nevyužíváte.

8. Na své si přijde i Popelka

Zákazníci Airbnb jsou na tuhle položku už dávno zvyklí, vám pro změnu umožní mít na dovolené nebo v dobrovolném exilu klidné spaní. Mluvíme samozřejmě o poplatku za úklid. Ať už jsou vaši nájemníci chorobně čistotní, nebo si rádi vyhodí z kopýtka, můžete si být jistí, že vaše následné drhnutí podlahy někdo patřičně ocení. A stanovit si můžete i depozit na případné vážnější škody. Protože občas se holt něco rozbije nebo zašpiní. Chybovat je lidské, pokrýt škody je přirozené.

9. Milionové krytí

Pro absolutní klid v duši je tu pak Airbnb samotné. Firma poskytuje hostitelům velkorysou záruku ve výši milionu dolarů. Pokud vám tedy nájemníci byt vytopí, zapálí nebo srovnají se zemí, máte šanci dohonit spravedlnost. V některých ohledech je samozřejmě záruka omezená, ale svoje bydlení se nemusíte bát nabídnout. Airbnb je tak spíš partnerem než prostředníkem.

A TADY se podívejte na 8 typů spolubydlících, se kterými se prostě bydlet nedá.

Podobné články

Doporučujeme

Další články