fb pixel 7 věcí, které vám zkazí zážitek z pivních slavností – G.cz
Vyhledávání

7 věcí, které vám zkazí zážitek z pivních slavností

Různé pivní festivaly a dny piva jsou tou nejlepší tradicí, která se v posledních letech objevila. Jsem rád za každou takovou akci, ať se pořádá ve venkovské hospodě nebo v obří klimatizované hale. Ale spousta z pivních slavností trpí nepříjemnými neduhy...

Jarda Sauer
Jarda Sauer 20.9.2018, 08:50

1. Není si kam sednout

stani fanpop.com Pořadatel zajistí účast skvělých pivovarů a slušný doprovodný program... Ale zapomene na to, že lidi si chtějí vychutnat pivo, ne si uhnat křečové žíly. A tak je všech dvacet připravených míst k sezení neustále obsazeno a dřepnout si do rozbahněného trávníku se nikomu nechce. Takže si dáte pár piv na stojáka, pak ze zoufalství ještě pár a pak do toho stále hlubšího bahna stejně upadnete.

2. Není si kde umýt sklo

spinavy sklo pragmaticpinup.wordpress.com Zejména na trochu kultivovanějších festivalech bývá zvykem, že v ceně vstupného je i degustační sklenička. Což je super, protože pít ze skla je prostě lepší než pít z kelímku. Ale rychle to ztratí půvab, když vám skleničku před načepováním dalšího piva nemůžou u stánku umýt, popřípadě když si ji nemůžete někde u cisterny vymýt sami. Z pivního zážitku je pak čistokrevná prasárna.

3. Není jídlo

pizza newyork.seriouseats.com Jak se tohle vůbec může stát? Aspoň guláš, grilovaná kýta nebo klobásy jsou standardem, který byste čekali všude - a přesto jste mnohokrát nemile překvapeni, pijete nalačno a pak se nestačíte divit výsledkům svého počínání. Kupodivu se této chyby dopouštějí i na velkých akcích - před pár lety jsem zažil, že v belgické Lovani, kde 97 pivovarů představovalo skoro 400 piv ze své produkce, byla k dostání všehovšudy jen předražená a naprosto nechutná pizza nebo hot dogy. A to jste ještě museli přečkat čtyřicet minut ve frontě.

4. Nepřipravenost na malé míry

maly politics.ie Je s podivem, že na mnoha pivních akcích zatvrzele čepují jen do půllitrů či třetinek. Všechna čest festivalům, které nabízejí i možnost nechat si nalít 0,2 nebo 0,1 litru! Vycházejí tak vstříc těm, kteří chtějí hlavně ochutnávat nové a neznámé značky a chtějí jich ochutnat co nejvíc. A co si budeme povídat, v případě některých piv člověk opravdu víc než jednu decku vypít nechce.

5. Pivní nabídka vás zklame

zklamani gracestories.wordpress.com Na letáku se dočtete, že se můžete těšit na patnáct druhů piva. To je přeci super, ne? Ale až na místě zjistíte, že z těch patnácti je osm z produkce Bernarda (nic proti pivu Bernard, mám ho rád, berte to jen jako příklad). Jasně, není to v zásadě nic špatného, ale člověk se cítí tak trochu ošizeně.

6. Málo záchodů

wc sonisphereforums.com Znáte to: Jak jdete jednou, tak už musíte chodit pořád. Takže během podařeného pivního festivalu půjdete na malou kolikrát? Pětkrát? Nebo i víckrát? A lidí se stejně naplněným močákem jsou kolem vás desítky. Opravdu si pořadatel myslí, že čtyři bídné chemické toiky ten nápor zvládnou?

7. A co děti? To nikdo nemyslí na děti?

dite knowyourmeme.com Zdánlivě nesmyslná výtka, kterou ale pochopí každý, kdo je obdařen potomstvem. Když si můžete s manželkou v klidu a civilizovaně vychutnat pár piv, zatímco vaše děti řádí pod dozorem brigádnice v nedalekém skákacím hradě, jsou to plusové body pro vás pro všechny.

A když už chodíte na pivní festivaly, měli byste na sobě zamakat a stát se pivním snobem!

Podobné články

Doporučujeme

Další články