fb pixel 7 slavných skic ze soudních síní – G.cz
Vyhledávání

7 slavných skic ze soudních síní

I v době videokamer a digitálních fotoaparátů se pořád používají skicaři. Někteří se od téhle práci odpíchli ke komiksům nebo ilustrování knih, jiní dokonce za sérii skic vyhráli Emmy. Podívejte se na ty nejzásadnější.

Václav Rybář
Václav Rybář 27.8.2015, 13:00

1. Lindsay Lohan

Jedno z mnoha soudních líčení s hollywoodskou hvězdičkou Lindsay Lohan, která je dnes známá spíš z účinkování v base než ve filmech. Tady ji přivádějí rovnou z vazby. Soudů s ní bylo už tolik, že soudce vyloučil veškerý bulvár a musel se tak spolehnout na skicaře.

2. Sid Vicious

Uhel a křída zachytily Sida Viciouse z kapely Sex Pistols. Vicious byl obviněn z vraždy své přítelkyně, ale nakonec byl propuštěn na kauci. Na jeho dalším osudu se podepsala jeho matka, kterou vidíme na skice v pozadí.

3. Chelsea Manning

Soud s Bradleym Manningem (nyní už Chelseou Manning), který/která byl/a odsouzen/a k pětatřiceti letům vězení za napomáhání nepříteli. Šlo o únik dat prostřednictvím nechvalně známého webu Wikileaks.

4. Paul McCartney

Na skice zvěčněný moment, ve kterém Heather Mills, bývalá manželka Paula McCartneyho, chlístla karafu plnou vodu na hlavu McCartneyho právničky. Její rozhořčení se dá pochopit - jako odškodnění získala pouze 50 milionů dolarů, přičemž žádala víc než dvakrát tolik (125 milionů).

5. Džochar Carnajev

Jedna ze skic od soudu s bostonským atentátníkem Džocharem Carnajevem. Jeho tvář poznaly i díky obálce časopisu Rolling Stone desítky milionů lidí po celém světě. I na skice jde o zvláštní mix nevinnosti a záludnosti. Až z toho má člověk husí kůži.

6. Charles Manson

Bill Robles byl v sedmdesátých letech neznámým čmáralem, ale CBS mu dalo šanci, aby pro stanici naskicoval přelíčení se známým vrahem Charlesem Mansonem. Roblesovy skicy se staly senzací a otevřely mu dveře k soudům s Unabomberem, O.J. Simpsonem nebo atentátníky z Oklahoma City.

7. Amy Winehouse

Zesnulá zpěvačka na skice z roku 2009 ukazuje soudci, jak moc malé má nohy, a jak moc je celkově drobná. Nikdy by neublížila ani mouše, natož aby někoho napadla. Tohle malé představení zabralo, protože obvinění bylo staženo v plném rozsahu. Amy už tu s námi není, ale tahle skica bude žít navěky.

U soudu můžete skončit i vy. Přečtěte si o 11+1 bizarních žalobách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články