fb pixel 7 nových moderátorů Top Gearu – G.cz
Vyhledávání

7 nových moderátorů Top Gearu

Top Gear se po dekádě a půl nadvlády Jeremyho Clarksona zjevně vrátí ke starému formátu šéfredaktora a jeho početné redakce, tak jako to bylo v osmdesátých a devadesátých letech. Proto Chris Evans přichází hned s půltuctem dalších moderátorů. A nejsou to neznámé tváře.

Václav Rybář
Václav Rybář 11.2.2016, 16:23

Spekulací se v posledních měsících a týdnech vyrojilo opravdu mnoho, takže BBC uznalo, že je potřeba uvést věci na správnou míru. Předně je třeba ocenit roli novinářských šťouralů, protože některé z moderátorů se povedlo odhalit předem, ačkoliv to vydatně popírali. Většina lidí ale tipovala, že Evans naváže na původní formát moderátorské trojice. Top Gear se ale zjevně nechce podobat svému předchůdci snad v ničem, a tak nastane v rámci redakce zjevná dělba práce. Co všechno v novém Top Gearu najdeme? To zůstává obestřeno tajemstvím, ale už teď je jasné, že moderátorský tým je skutečně ode všeho trochu - a to jak národnostmi, tak schopnostmi. Pojďme si je rozebrat!

1. Chris Evans

Zrzavý postrach, úspěšný rozhlasový moderátor a producent, spisovatel a v neposlední řadě sběratel a blázen do aut. Evans si navzdory shodnému jménu s americkým hercem Chrisem Evansem (Kapitán Amerika) postavil doma v Anglii solidní kariéru, vydělal slušné peníze a několikrát se mihnul i v Clarksonově Top Gearu. BBC si ho vybrala, protože ho domácí veřejnost zná a má ho zaškatulkovaného jako petrolheada. Navíc to asi chtěl dělat. Slyšeli jsme zvěsti, že v tom trochu plave, ale v moderátorském týmu bude zjevně dost špičkových řidičů na to, aby mohl Evans plnit onu roli "nadšeného amatéra".

2. Matt LeBlanc

Americký herec, populární komik a jeden z nejrychlejších hostů původního Top Gearu v rámci "Star in a reasonably priced car". To samo o sobě není úplně kvalifikace na moderátora, ale Matt si rozhodně zvládne odkecat to svoje, do aut je patřičně zapálený a je to v rámci moderátorů globálně asi nejznámější tvář. Navíc je to Američan, takže může testovat auta ze své domoviny, dodat odlišný pohled při komentování evropských novinek apod. LeBlanc je taky sympaťák, což se projevilo během jeho oficiálního oznámení - v podstatě nikdo neprotestoval, protože kdo by měl to srdce nadávat na seriálového Joeyho z Přátel.

3. Chris Harris

Tak trochu jsme tomu nevěřili, ale v širším týmu to asi dává smysl, navíc to snad YouTubové hvězdě a přeborníkovi v jízdě bokem nebude brát tolik času, aby kvůli Top Gearu musel vzdávat svou internetovou kariéru. Chris Harris představuje v Top Gearu onu evoluci směrem ke spolupráci s novou generací motoristických novinářů. Umí být zábavný i faktografický, moc dobře ví, co chtějí jeho diváci vidět, a je to sympaťák. A taky bydlí v Anglii, což se docela hodí. Jeho fanoušci to možná budou brát jako zaprodání se televizní mašinérii, ale upřímně - kdo z vás by to nebral? Televize je i v dnešní éře oním znakem univerzálního úspěchu a dalším kariérním milníkem. Díky ní seženete sponzory na další tvorbu a u Harrise počítáme, že to stejně časem dotáhne výš. A tohle je onen pověstný další schod. Takže gratulujeme. Určitě bude mít v rámci Top Gearu na starosti rychlé vozy, které plně využijí jeho schopnosti.

4. Sabine Schmitz

Královna Nürburgringu, kterou v zásadě "udělal" původní Top Gear. Jeremy ji pomohl ke slávě a kultovnímu statutu, přičemž Evans teď už jenom slízne smetanu. Jak prosté. Její německý přízvuk bude v rámci početnějšího týmu jistě příjemným osvěžením a co se týče její role - po vzoru Vicki Butler-Henderson by mohla být oním ženským prvkem v testosteronem nabité redakci. Nikdo nepochybuje, že umí vzít za volant, takže může testovat nejen sportovní, ale i závodní auta. Její výřečnost a výbušnost zajistí, že ji v redakčních debatách určitě nepřeslechneme.

5. Eddie Jordan

Tohle je ovšem velké překvapení. Bývalý majitel závodní stáje Jordan a člověk s nemalými zkušenostmi ve Formuli 1 a závodním byznysu vůbec. V Top Gearu se zřejmě jen párkrát za sezónu staví, aby případně okomentoval dění v zákulisí motorsportu, ale musíme uznat, že tohle vlastně vůbec není špatný nápad. Tady určitě úřadovaly Evansovy známosti a prostě se mu povedlo Jordana ukecat, ale když se nad tím zamyslíme, tak proč vlastně ne. Víc hlav, víc ví...

6. Rory Reid

Rory je muž z lidu. Když Chris Evans naznačoval, že Top Gear bude možná dalšího moderátora vybírat na základě konkurzu, zjevně si nedělal legraci. Ostatně Jeremyho Top Gear postupoval stejně, ačkoliv to dopadlo poměrně neslavně a Jason Dawe musel být ve druhé sezóně přeobsazen Jamesem Mayem. Rory Reid má ale větší šanci zaujmout, protože dnešní "amatéři" jsou díky internetu podstatně lépe trénovaní. Reid má za sebou vlastní motoristický pořad na gadgetovém webu CNET a na televizní stanici Sky 1 moderoval relaci Gadget Geeks. To ostatně naznačuje, čemu by se měl věnovat - v dnešní době jsou auta spíš pojízdné počítače a videoherní automaty v jednom, takže by Rory měl na rozdíl od ostatních moderátorů testovat jejich palubní systémy a nejrůznější elektronické vychytávky. Snad si sedne se zbytkem týmu.

7. Stig

Na legendárního bílého jezdce nesmíme zapomenout. Moderovat sice nebude, ale stále bude plnit onu roli nadzávodníka, který zkrotí každý testovaný vůz. A jeho identita opět zůstane zahalena tajemstvím. Evans ho zdědil a BBC na něj samozřejmě nedá dopustit, protože právě tahle ikonická figurka prodává nejvíc triček, hrnečků, ručníků, budíků, mýdel a dalšího zboží asociovaného s Top Gearem. Stig zkrátka přežije všechny, ostatně je to jediný symbol, který s Top Gearem putoval i do americké, australské, ruské, korejské nebo čínské verze.

A TADY se podívejte na 8 míst, kde si můžete zablbnout s autem na skutečném sněhu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články