7 důvodů, proč byste tu Sportku už neměli sázet – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč byste tu Sportku už neměli sázet

Štěstí a smůla se vzájemně kompenzují, takže pohádková výhra většinou znamená první krok do průšvihu...

Václav Rybář
Václav Rybář 4.6.2015, 14:48

1. William Post (390 milionů korun)

66614

O půlku výhry Billa připravila jeho expřítelkyně, která ho zažalovala. Jeho vlastní bratr na něj najal zabijáka, doufaje, že po příbuzném něco zdědí. Rodina a kamarádi Posta tak dlouho otravovali s nejrůznějšími službičkami, že všechno rozdal nebo vyházel za blbosti. Během pouhých dvanácti měsíců dlužil dvacet milionů korun a dokonce byl zatčen za to, že střílel po exekutorech. Vyhlásil bankrot a dnes žije z minimálního důchodu.

2. Suzzane Mullins (85 milionů korun)

55544

Když v roce 1993 vyhrála, potřebovala peníze hodně rychle. Sázková společnost jí ale nabídla jen postupné vyplácení zdaněné výhry. Vzala si tedy půjčku a zaručila se právě nevyplacenými výhrami. O pár let později si však po změně pravidel vybrala celý zbytek výhry, aniž by dluh splatila. Její věřitelé ji zažalovali, ale při vymáhání zjistili, že už žádné peníze nemá a všechny je stihla rozfofrovat během několika měsíců.

3. Ken Proxmire (21 milionů korun)

44551

Nuzný automechanik vyhrál milion dolarů a spolu se svými bratry se přestěhoval do Los Angeles, kde si otevřeli autodílnu. Většina peněz se ztratila ve vybavení a nájmu, ale Proxmire zjevně rozuměl motorům lépe než obchodu. Do čtyř let byly peníze fuč a Proxmire si teď vydělává jako řadový automechanik v cizí firmě.

4. Willie Hurt (63 milionů korun)

1114

Než Hurt vyhrál tři miliony dolarů v loterii, měl šťastnou ženu, spokojené děti, dům a auto. O dva roky později se s ním žena rozvedla, děti jí připadly do péče a Hurt se musel vzdát i luxusního bytu a několika aut, které si pořídil. Drtivou většinu ostatních peněz utratil za drogy, čímž si přivodil těžkou závislost i obří díru v peněžence.

5. Jonesovi (85 milionů korun)

333554

Rodinka z jihu Spojených států sice vyhrála jackpot, ale nevěděla, jak s penězi naložit. Následoval nákup drahého domu, luxusních aut, drahých dovolených a spousty zbytečností. Během prvních tří let utratili Jonesovi 90 % částky, protože neuměli říct ne – příbuzným, obchodníkům i cizím lidem, kteří přišli žebrat. Údržba jejich domu se ukázala býti nad jejich poměry a zbytek výhry se ztratil před očima. Po deseti letech od výhry se rozvedli. Manželka bydlí v malé garsonce, muž se odstěhoval do domu dětí, který je jediným majetkem, který z celé výhry zůstal.

6. Evelyn Adams (102 milionů korun)

22234

Vyhrála loterii hned dvakrát po sobě, v letech 1985 a 1986, přičemž jí připadlo bohatství, které jiným vystačí na několik životů. Evelyn Adams byla ovšem náruživá gamblerka, takže veškeré peníze během pěti let naházela do chřtánu hazardu. Za posledních výplatu výhry si ještě stihla koupit maringotku, ve které žije z měsíčně inkasované podpory v nezaměstnanosti.

7. Sharon Tirabassi (160 milionů korun)

777445

Svobodná matka šesti dětí vyhrála pohádkovou sumu v době, kdy se stravovala u Armády spásy a vybírala popelnice. Oslepena bohatstvím rozházela peníze za opulentní večírky, drahá auta a několik milionů doslova rozdala známým. O deset let později jezdí do práce autobusem a vzpomíná na zašlou loterijní slávu. Jedinou útěchou jí může být, že pár milionů dala do speciálního fondu pro své děti, kde na ně ani ona nemůže sáhnout. Vyplaceny budou až ve chvíli, kdy děti dosáhnou plnoletosti.

A TADY máte 11 důvodů, proč by měl člověk často měnit zaměstnání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články