fb pixel 7 designových zastávek MHD v rakouském Krumbachu – G.cz
Vyhledávání

7 designových zastávek MHD v rakouském Krumbachu

Že nevíte, kde se Krumbach nachází? Jde o malou vesničku kousek od Vídeňského Nového Města. Důležité ovšem je, že na místních autobusových zastávkách se vyřádili světoví architekti.

SEAT
SEAT 24.5.2014, 18:30

Starosta městečka prohlásil, že veškeré náklady na zastávky pocházely ze soukromých zdrojů, ale Rakousko se v celé akci angažuje mediálně. Jako země s nejobletovanější architekturou v Evropě chce prý podobnými eventy podpořit mezinárodní brainstorming. Sami posuďte, jestli byste v následujících skvostech chtěli čekat na autobus.  

1. Sou Fujimoto (Japonsko)

fuji Prales sloupků a totální výhled do prostoru. A taky absolutní klendra šest měsíců v roce, dodáváme my. To je tak, když necháte v 600 metrech nad mořem designovat někoho, kdo tam nikdy nebyl v zimě.  

2. Smiljan Radic (Chile)

smiljan Městsky chladná kostka ze skla v typické rakouské vesničce. Inovativní. Ta věc, co trčí na stranu je buď ptačí budka nebo radar, schválně hádejte.  

3. Ensamble Studio (Španělsko)

spain Architekti se inspirovali skládáním dřeva do hald při sušení na místních pilách. Pak už jen prknům dali „tvar zastávky". Trochu líné, ale vypadá to hezky a dobře to zapadá do okolí.  

4. Architekten de Vylder Vinck Taillieu (Belgie)

belgie Na střeše tohohle monstra se rozhodně sníh držet nebude, ale lidé uvnitř se musí krčit a jakmile bude větrno, poslouží otevřená struktura jako zesilovač vzdušných proudů.  

5. RintalaEggertson (Norsko)

rintala Hezké, ale co když budu v prvním patře, když autobus přijede? Bez okna (výhled je na druhou stranu, patro je zrcadlovým opakem přízemí) sice uvidím šumící les, ale MHD mi prostě ujede.  

6. Amateur Architecture Studio (Čína)

china Naše poznámka o průvanu u bodu 4 platí i tady. S tím, že moc nechápeme, co má zastávka představovat. Skoro to vypadá, že je skládací a ta podpěra působí dost chatrně.  

7. Alexander Brodsky (Rusko)

brodsky Rus zvyklý na tuhé zimy opatřil bočnice průhledným sklem a patro udělal na způsob mysliveckého posedu. Takhle to má vypadat. Při čekání na autobus můžete střílet nicnetušící srnky.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články