5 posádek, které nesmíte na rally Český Krumlov minout – G.cz
Vyhledávání

5 posádek, které nesmíte na rally Český Krumlov minout

Dnes a zítra se opět jede mistrák, tentokrát v malebné krajině kolem Českého Krumlova, která dává rallyovým speciálům opravdu zabrat. Úzké cesty, široké davy a našlapané startovní pole. Pokud se chystáte na čumendu, poradíme vám, na koho si dát největší pozor.

Václav Rybář
Václav Rybář 27.5.2016, 17:53

1. Kopeckého R5

Tady asi není potřeba představovat, ostatně továrního šampiona skutečně nelze přehlédnout. Jenom při tom kalupu musíte dávat bacha na číslo, protože erpětek se bude na krumlovské rally prohánět opravdu hodně a Kopeckému určitě bude chtít dýchat na záda jeho týmový kolega Pontus Tidemand. Právě souboje nejsilnějších a nejmodernějších Fabií, které momentálně tvoří vrchol potravního řetězce, budou tím vůbec nejzajímavějším.

2. Černého S2000

Ani předchozí generace našlapaných Fabií ale ještě nepatří do starého železa, jak ostatně dokazuje mladý talent Honza Černý. Kariéra tohoto jezdce je ověnčená úspěchy, takže člověk musí smeknout klobouk nad tím, jak po tratích vodí minulou generaci škodováckého skalpelu. Kde končí technika, tam začíná srdce. I proto byste měli téhle posádce fandit stejně jako erpětkám, které mají nad zbytkem závodního pole technologický vrch.

3. Pechovo Porsche

Vašek Pech se rozhodl, že si na ne-tak-docela-stará kolena užije a vyměnil tradiční rallyové náčiní za úžasné Porsche 911 GT3 RS. Přišel tím o trakci a musí se s novým neposedným autem hodně učit, ale získal ohromnou spoustu fanoušků, kteří mu v zatáčkách ukazují zdvižené palce. Navíc má to auto prý na rovinkách fantastický odpich. Za tuhle odvahu rozhodně tleskáme.

4. Subaru bratří Szejových

Polští bratři vtrhli do českých soutěží jako uragán a vybrali si jednu ze starších generací Subaru Impreza WRX STi. Do zatáček se s ní vrhají odvážně a občas to úplně nevyjde, např. loni měli opravdu ošklivou bouračku, když jejich Impreza potkala strom. Ale co, šrámy se zahojí a plechy znovu svaří, takže letos na Šumavě vyhráli svou třídu a do Českého Krumlova tak přijíždějí s velkými ambicemi. Snad je nezastaví žádná porucha nebo minela, protože na jejich elán za volantem je radost pohledět.

5. Perníkova LR130

A na závěr nějaká ta klasika, protože je vždycky potřeba ocenit, když se někdo drží starého kopyta. Ve startovním poli najdeme spoustu starých jedničkových Fabií, dokonce i Felicií, ale stará LR130 je přece jenom něco speciálního. Až ji uvidíte vyjíždět ze zatáčky s řvavým příčným výfukem, přinese vám to úsměv na rty. A možná si i pomyslíte, že na svůj věk je tahle krabice opravdu hodně, hodně rychlá.

A pokud byste to náhodou do Českého Krumlova nestihli, tak vězte, že mistrovství ČR se jede i 17. června v Hustopečích, slavná Bohemka startuje 1. července, na konci prázdnin 26. srpna se pro změnu přihlásí Barumka a poslední den v září to všechno odfinišuje v Příbrami. Tak na viděnou.

A TADY se podívejte na poslední díl naší cesty za hokejem s holkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články