47 sarkastických střel na téma konzumerismus: trefa do černého, nebo úplně mimo? – G.cz
Vyhledávání

47 sarkastických střel na téma konzumerismus: trefa do černého, nebo úplně mimo?

+ DALŠÍCH 33 FOTEK + DALŠÍCH 34 FOTEK

Berlínský umělec Tony s nerealisticky znějícím, ale reálně existujícím příjmením Futura, vytvořil a hodil na svůj Instagram zajímavé (foto)grafické koláže na téma „současný svět“. A strhla se kolem toho malá mela.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 4.6.2018, 08:53

Na Instagramu dnes můžete trávit nekonečné hodiny projížděním nekonečných streamů fotek. Jsou v podstatě ze dvou ‚škatulek‘:
- za prvé selfíčka lidí v ložnici, v koupelně nebo někde venku, doprovozené nějakým hezkým ‚motivačním/inspiračním/lokalizujícím‘ výkřikem. To samé v bledě modrém se týká zvířat a elektroniky.
- za druhé, a to se nedalo nedat do samostatné kategorie, jsou to fotky jídla. Talířů s tím, co hodláte sníst/jak to jíte/jak jste to snědli.

A tohle všechno teď nápaditě smíchal dohromady Berlíňan Tony Futura.

Ale zatímco jedni vyzdvihují jeho grafiky coby úderné vizuální umění s přídomky jako konceptuální, avantgardní či dokonce surrealistické, jiní říkají, že je to obyčejná slátanina a kýč, který je ještě horší než reklamy, ikonické konzumní předměty a slavná snobská díla, na jejichž podobě a všeobecné známosti Tony svá díla staví.

Inu, posuďte sami.

1. Nohy do praku? Ne, do oblouků!

2. Sladká síla

3. E = thc2

4. Velká žranice do středu Země

5. Tááákovýhle mám péro

6. Adame, zásun ok?

7. Guernica jako elektronická mandala

8. Štěstí k nakousnutí

9. Sladké mámení

Na další kousky se podívejte v galerii:

Anketa

Co si o grafikách Tonyho Futury myslíte vy?

Anketa se načítá...

A nakonec tu máme výmluvné snímky od francouzského fotografa Alaina Delormera, které se dívají na konzumerismus z trochu jiné, pouliční perspektivy – 15 totemů konzumní společnosti postavených na Číňanech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články