20 letišť pohledem shora – poznáte, kde za pár chvil přistanete? – G.cz
Vyhledávání

20 letišť pohledem shora – poznáte, kde za pár chvil přistanete?

Některá jsou českými turisty frekventovaná více, jiná méně, takže i šance na uhádnutí, o jaké letiště jde, se budou různit. Ke každému proto dostanete malou nápovědu... a řešení se pak dozvíte na konci.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 1.7.2016, 11:43

1. Startují a dosedají tu vojenské speciály, jméno připomíná škopek nebo soustavu vodičů.

b

2. Tady někde prý kdysi Bůh vysypal pytel plný... asi už tušíte.

d

3. "La la la" tady znamená "ne ne ne", a není marné to vědět (a používat).

e

4. Připomíná to možná přístav, ale je to letiště obřího města, které má slovo "přístav" ve svém jménu. Dokonce nějak aromaticky zaobalený.

p

5. Vzduch je tady krásný, modrý, stejně jako má být vodní tok, jehož pravý břeh vykukuje z pravého horního rohu.

i

6. Jméno města se místním jazykem kmene Arapaho řekne "Niinéniiniicíihéhe". V roce 1976 ze zde měla konat olympiáda, která byla nakonec v Innsbrucku.

c

7. Letiště u oblíbené ‚riviéry‘ v zemi, z níž pochází dechovka, plněné papriky a slovo "klobouk".

o

8. Kdysi zde stával římský vojenský tábor, o mnoho staletí později si tu zastřelili svého posledního vlka a místní název znamená v překladu "pustá řada".

h

9. Letiště pojmenované po slavném novozélandském horolezci a jeho nerozlučném šerpovi, u kterých se dodnes s jistotou neví, kdo z nich stanul na vrcholu skutečně jako první.

m

10. Ornamentální geometrie letiště je - zřejmě ne náhodou - stejná jako styl výzdoby náboženství, jehož dvě hlavní svatá města se v téhle zemi nacházejí.

f

11. Když se řekne jméno tohoto města, vybaví se většině našinců tři věci: zrada, pivo, příslušník mužského řeholního řádu.

k

12. Létá se sem potápět, surfovat a pařit, taky se tu dá vylézt na aktivní sopku.

l

13. Dříve se sem jezdíval léčit z depresí Friedrich Nietzsche, dnes Keith Richards, tady se totiž vyhajáte do azurova.

q

14. Místo dodnes nevyřešené, politicky motivované vraždy (a taky snad nějaký dlouhatánský seriál).

g

15. Letiště na umělém ostrově 5 kilometrů od města, kterému místní přezdívají "kuchyně", protože místní jídla představují prý to nejlepší, co tohle ostrovní císařství nabízí.

s

16. Českými dovolenkáři oblíbená destinace pojmenovaná podle psů, a ne podle zpěvného ptactva, jak by snad mohl název napovídat.

r

17. Ostrov proslulý svými písečnými plážemi, porosty datlových palem a také skutečností, že zde probíhalo natáčení Hvězdných válek, jehož pozůstatky tu najdete dodnes.

t

18. V angličtině znamená název tohoto města mimo jiné "rozejít se", spíš než létá se do téhle země jezdí auty a busy a údajně tu hoří nejkrásnější hvězdy.

n

19. Z Prahy byste tu byli letadlem ani ne za hodinu, kdyby se sem ovšem létalo bez mezipřistání, a stejně na tomhle konkrétním letišti nepřistanete, protože s jeho otevřením se to má podobně jako s pražskou Blankou.

u

20. Název původně teplické kapely s frontmanem Miroslavem Wankem a výtvarným souputníkem Martinem Velíškem by vám měl napovědět, kde jste... ale spíš vám to už došlo při pouhém pohledu na tyhle poslední dvě fotky.

a-2177121 a

Řešení, jen tak pro jistotu, najdete TADY.

Podobné články

Doporučujeme

Další články