20 druhů podivínů, na které můžete narazit jedině ve vlaku – G.cz
Vyhledávání

20 druhů podivínů, na které můžete narazit jedině ve vlaku

Nikdy nevíte, kdo si přisedne do vašeho kupé.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 25.11.2016, 07:50

Cestování vlakem má svou jedinečnou poetiku, ale i svá úskalí. Kromě neustálých výluk a zpoždění jsou to především naši spolucestující, kteří každou minutu ve vlaku proměňují v sérii neopakovatelných a nepředvídatelných mikropříběhů.

Tohle jsou nejčastější vlakové postavičky.

1. Roztahovačka

Tentokrát nejde o pejorativní výraz pro sexuálně aktivní ženu, ale pro osobu, která pro své tělo a všechna svá příruční zavazadla spotřebuje víc místa než partička přežraných hrochů.

2. Sochař

Vysoký štíhlý muž, který se cestou z Ostravy do Prahy ani nepohne. A vy se kvůli němu nemůžete soustředit na nic jiného, protože pořád hlídáte, jestli alespoň nemrkne.

3. Pařan

Kluk, který se o svět kolem sebe příliš nezajímá. Žije totiž příběhem 'střílečky' ukryté ve svém laptopu. Jeho sluchátka však bohužel nejsou příliš zvukotěsná, a zbytek osazenstva má tudíž dojem, že vlak projíždí minovým polem.

4. Smraďoch

Vyhrát takového společníka je zhruba stejně výhodné a pohodlné jako strávit zbytek cesty na toaletách.

5. Kuřák

Nikotinový závislák se projevuje značným neklidem, třasem a neurózou, kterou kolem sebe postupně šíří jako kapénkovou infekci. Po několika hodinách v jeho společnosti si pravděpodobně budete chtít také zapálit.

6. Pařichlup

Pokud vám vlakový bůh nastrčí do kupé člověka s alergií na čerstvý vzduch, těšte se na smrádek a teploučko!

7. Žrout

Svačinářů se v útrobách vlakových souprav toulá víc než kdekoliv jinde na světě. Problém může nastat ve chvíli, když jste hladoví a žádnou svačinu jste si neopatřili, a slintáte tudíž na tu jeho, nebo naopak cítíte žaludek až v krku, protože odér rybičky z konzervy, kterou právě vytáhl z batohu, zrovna nepatří k tomu, co byste chtěli inhalovat po zbytek cesty.

8. Pohodlíčkář

Sundá si boty, ponožky, podloží si nohy novinami a slastně přimhouří oči. A vy pak nevíte nejen kam s nohama, rukama, ale ani kam s očima a ušima a pusou plnou sprostých nadávek.

9. Mamina

Respektive ženská s nevychovanýma harantama.

10. Telefonista

Člověk, který si myslí, že vás zajímá, proč se zrovna rozchází se svým přítelem, co bude mít k večeři a proč musí na kontrolu k zubaři. To vše samozřejmě s hranou důležitostí osoby, která vše sděluje komusi na druhém konci 'drátu'.

Dalších 10 otravných vlakových týpků najdete na druhé straně.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články