13 věcí, které chcete vědět o wakeboardingu. A kam se za ním vydat? – G.cz
Vyhledávání

13 věcí, které chcete vědět o wakeboardingu. A kam se za ním vydat?

Spolu s nadcházející pražskou premiérou nového českého filmu Wakeporning se blíží přívalová vlna wakeboardového boomu. Vše, co jste chtěli vědět a nebáli jste se zeptat, jen jste neměli kde a koho.

Adam Brandejs
Adam Brandejs 2.6.2015, 17:45

1. Zajděte si pro inspiraci

Název podniku zní děsivě, ale žádný strach – v Kulturním zařízení Domovina se už tenhle v pátek 5. června rozpoutá obří wakeboardová párty. Na programu bude premiéra nového českého filmu Wakeporning od režiséra Radka Karka alias Karkyse. Točilo se na nejlepších místech u nás i na jezeře Annecy ve Francii, a to jak z lodě, tak z vrtulníku. Ve filmu uvidíte celou českou špičku a nějakou tu srandu navíc. Navrch se připravte na druhý nový film s názvem Skateporning nabitý záběry z ježdění po celé Evropě. Ale hlavně vás nemine obří párty v duchu tradice nejlepších akcí Life is Porno, na které bylo vždycky radno dorazit. Kdo chce, může vzít i lycru nebo neoprén, protože Jägermeister bude tryskat proudem. Vstup bude za kilo a prvních sto hostů dostane drink zdarma. Více na facebookové stránce.

2. Nakupte si v sekáči

Novej matroš stojí hory peněz, ale jestli chcete začít zalevno, najeďte si na facebookovou skupinu Wake Bazar Only. Loňské modely prken, které stály 13 tisíc, tam teď najdete za polovičku. Ale ještě starší a přitom nerozbalený wake pořídíte už třeba za dva a půl.

3. Vyražte na vlek

I u nás už je dost míst, kde se dá jezdit bez lodě, takže zábavně a přitom levně. V Česku je teď šest velkých vleků a pět systémů zvaných 2.0. Rozdíly? Zatímco vlek jezdí dokola kolem sloupů, tak zvaný two point systém jenom tam a zas zpátky.

Kam to máte nejblíž? Podívejte se na následující stránky těchto lokací. Stráž pod Ralskem, Těrlicko, Hlučín, Pasohlávky, Hradec Králové, Chomutov.

4. Za lodí?

Možností je tolik, že nemá smysl jmenovat konkrétně. Až na jednu výjimku. Kultovní spot je Matylda u Mostu, kde mají nejčistší vodu, nejmodernější lodě a hlavně super komunitu – wakematylda.cz.

5. Punkový vinč

Vinč je věc, která je na obrovském vzestupu. Je to motor s lanem, který mrsknete kamkoli, kde je voda, a rázem máte vlastní tažné zařízení. Stačí přidělat hrazdu, nahodit stroj a jede se. Nejoblíbenější místa jsou jezy nebo kanály s přírodními překážkami, jako jsou různé klády apod. Rozjet to ale můžete klidně v kašně:

Právě v těchto dnech bude v Praze trojnásobná světová šampionka Zuzana Vráblová, aby připravila Winch Tour po České a Slovenské republice. I vy se můžete zapojit, když najdete super spot za barákem a parta wakboardistů přijede a natočí tam video.

6. Podívejte se na špičku

Letos v září se u nás pojede historicky potřetí mistrovství republiky, které bude současně čtvrtým závodem českého poháru. Jestli chcete vidět českou elitu naživo, do kalendáře si napište 12. 9. 2015 a nový wakepark v Hradci Králové.

7. Dělají to hezké holky

Stačí se podívat na mistryni světa ve wakeskatingu Zuzku Vráblovou ze Slovenska.

8. Udělejte si pěknou zimu

Jasně, zima je daleko. Ale až přijde a vy z ní budete chtí utéct, kupte si letenky na Filipíny nebo do Thajska. Vyjde to jenom o něco dráž než dovolená v přepáleném Špindlu a ještě si zajezdíte ve vůbec nejlepších wakeparcích na světě. CWC Filipíny, TWP Thajsko.

9. Navštivte wakeboardovou Mekku

Pro nejezdce to možná bude překvapení, ale největší wakeboardovou mocností je? Německo! Ještě před třemi lety měli naši sousedi víc vleků než zbytek světa. Nejblíž k nám je Schwandorf v Bavorsku, kam se dostanete cestou na Řezno. Trochu dál je park Turncable v Thannhausenu mezi Augsburgem a Ulmem. A vůbec nejvíc je Langenfeld u Kolína nad Rýnem.

10. Zjistěte si víc

Pokud chcete zjistit cokoli dalšího, zajděte si na nejlepší wakeboardový web u nás – wakemagnet.net.

11. Pusťte si olympiádu

Wakeboarding totiž bude na olympijských hrách, a to už příští rok v Rio de Janeiru! Sice zatím jenom jako ukázkový sport, ale stejně!

12. Potrénujte s elitou

Vyrazte se to naučit pod vedením party, která už na prkno postavila stovky začátečníků. Termíny svých wakekempů otvírají hned čtyřikrát za sezónu. Garantují, že pokud nejste úplné poleno, naučí vás jezdit už za tři dny takovým způsobem, že si zajezdíte sami kdekoli na světě. Víc na wakekemp.cz.

Na video ze staršího ročníku se podívejte zde:

13. Nemáte dost peněz?

Pokud si své vlastní prkno nechcete koupit a táta to svoje nedá z ruky, zkuste si vybrat v půjčovně. Doporučujeme tam zavolat, mají pořád nové modely, takže budete mít top desku. Kontakt najdete na wakepujcovna.cz.

Hlavně ale neříkejte, že jsou vám tyhle věci fuk nebo že je nesnášíte. Protože slovo „nesnášet“ bychom měli nesnášet – proč?

Podobné články

Doporučujeme

Další články