11 proměn mužského spodního prádla od pračlověka po hipstera

Na sexy mužský zadek si ale nechte zajít chuť.

I když se toho o trenýrkách, slipech a boxerkách namluví mnohem méně než o ženském sexy prádélku, pravdou je, že si život bez 'spoďárů' většina mužů neumí vůbec představit.

Zakrývání mužských genitálií se stalo normou už někdy ve starověkém Římě, kdy si pánové kolem inkriminovaných partií omotávali kusy plátna nebo bavlny v podobě bederní roušky.

Skutečnou revoluci v nošení spodního prádla však výrazně podpořil až vynález kalhot, neboli spíš látky omotané kolem boků a podvinuté mezi nohama. Byly volné a jednoduchého střihu, takže se s nimi dalo jezdit na koni, a navíc skvěle chránily před zimou.

První skutečné spodky se však datují až do 13. století, kdy se objevily jako samostatný kus oblečení, byly dlouhé od pasu po lýtka a až později byly opatřeny praktickým poklopcem, aby se jejich nositelé nemuseli při každé návštěvě toalety (nebo milenky) složitě vysvlékat jako z punčoch.

Podoba spodního prádla, kterou známe dnes, se vyvinula až ve 30. letech 20. století. Zkracovalo se a šňůrky, knoflíky a háčky v oblasti pasu postupně nahradila guma.

Následující video mapuje základní vývoj v mužském spodním prádle, s poněkud příjemným ženským bonusem.

Jak se měnily mužské trenýrky, už víte. TADY se můžete podívat na proměny lidských úsměvů.


Komentáře

Doporučeno pro vás