10 pohledů na ženskou krásu – G.cz
Vyhledávání

10 pohledů na ženskou krásu

Opravdu ještě někoho baví tuzemská šaškárna kolem titulu Miss? Holky s prázdnými pohledy a tunou makeupu vyprávějí, jak by chtěly cestovat a potkávat zajímavé lidi, což vesměs znamená, že se chystají sbalit fotbalistu. Soutěže krásy můžou vypadat i jinak!

Jarda Sauer
Jarda Sauer 23.9.2014, 11:00

1. Nesmělé začátky

1922 shorpy.com Moderní soutěže mají tradici od půlky 19. století, na popularitě ale získaly až kolem roku 1920. Tady vidíte čtyři vítězky plážové soutěže krásy pořádané ve Washingtonu roku 1922. Líbí? Nelíbí? Nezapomeňte, že ne každá dívka byla tehdy ochotná se předvádět v takto odvážných a odhalujících modelech...

2. Konkurence se zvětšuje

1923 shorpy.com Porovnávání ženské krásy rychle dostalo větší rozměr a Miss jednotlivých měst se utkávaly mezi sebou. Na snímku z roku 1923 vidíte policajta v tílku. A taky nejhezčí dívky z Toronta, Nashvillu, Washingtonu, Louisville, Memphisu, Pittsburghu, Kansas City, Seattlu a Montrealu (to jsou aspoň ty, jejichž šerpy dokážeme přečíst).

3. Zlatá třicátá

1933suits missamerica1933.com V roce 1933 se v Německu stal Adolf Hitler kancléřem. V USA zrušili prohibici - a taky znovuobnovili soutěž Miss America, která byla kvůli hospodářské krizi na několik let zrušena. Uspěly by tehdejší krásky v konkurenci těch dnešních?

4. Nová doba

first-miss-world-in-1951 vintageeveryday.wordpress.com Psal se rok 1951, když konečně došlo i na hledání nejkrásnější dívky světa. Konal se první ročník Miss World. Z fotky se můžete přesvědčit, že tehdejší účastnice už vypadaly dobře i podle současných měřítek (vybrali byste si nějakou, ne?). A taky zkuste pohledat na starých rodinných fotkách, jak v kruté realitě padesátých let v Československu vypadala vaše babička.

5. Československá vsuvka

christová i-senior.cz Na našem území se soutěže krásy s různými přestávkami pořádaly už od roku 1910, jmenovaly se Ideální dívka nebo Dívka roku. Úplně umlkly v roce 1970 - a jejich slavnostní resuscitace propukla až v roce 1989, kdy se konala Miss ČSSR. Porota takřka jednomyslně rozhodla, že vítězství si zaslouží Ivana Christová. "Zatímco ostatní finalistky podlehly trendům natupírovaných vlasů a výrazného líčení, Christová to odmítla a ponechala si své dlouhé vlasy sčesané nahladko, což zvýraznilo dokonalou symetrii její tváře," uvádí o tomto momentu vševědoucí wikipedie.

6. To bude rodeo...

rodeo missrodeotexas.com Klasické soutěže krásy se publiku rychle přejedly - a bylo tedy potřeba najít nějaké ozvláštnění. V USA přišli s nápadem na Miss Rodeo a asi to byl nápad dobrý, neboť funguje už přibližně padesát let. Dívky ve věku 17 - 26 let by měly nejen dobře vypadat, ale mít něco načteno o pravidlech či dějinách rodea a skvěle zvládat jízdu na koni. Všechny případné dvojsmysly o hřebcích, uzdičce či jízdě na koníčku si už dosaďte sami.

7. Svaly!

svaly wikipedia.org Kulturistky se před porotou předváděly vždy, ale o krásu v obecně přijímaném slova smyslu v takových soutěžích nikdy nešlo. To se změnilo v roce 2010, kdy Mezinárodní federace kulturistiky zařadila do svých závodů disciplínu, nazvanou jednoduše Bikini. Na to, jak vypracované svaly soutěžící má, není brán až takový zřetel. Závodnice jsou hodnoceny podle toho, zda jsou v dobré kondici a vypadají atraktivně.

8. Před porodem

pregnant-bikini-contest-636 ivillage.com Pojďme zpátky do Ameriky, konkrétně do Texasu. Už několik let zde probíhá speciální soutěž krásy, které se mohou zúčastnit jen těhotné ženy. Přesněji ženy, které mají termín porodu za méně než tři měsíce. Soutěží se v různých disciplínách včetně přebalování, ale jak vidíte na fotce, některé nastávající matky klidně před porotou vystřihnou i náročnější kousky.

9. Titul, co má váhu

fatbeaztiful huffingtonpost.co.uk Tloušťka je ideálem krásy jen ve velmi málo zemích, ale tlustých žen přibývá. Co s tím? Udělá se soutěž jen a jen pro ně, aby se jim napravilo sebevědomí! Není to jen americká specialita, jak byste mohli čekat. Různé podoby Miss Large nebo Miss Fat and Beautiful najdete od Paraguaje přes Británii až po Izrael. Ostatně i v Česku máme Miss XXL.

10. Muslimky

muslim ibtimes.com Islámské země pochopitelně nezůstanou pozadu. Jako odpověď na Miss World zavedly v roce 2010 soutěž jménem Miss World Muslimah. Soutěžící dívky jsou výrazně zahalenější, porota je zkouší i z jejich znalostí islámských tradic a recitování z koránu a vítězka kromě jiného dostane zájezd do Mekky. "Snažíme se celému světu ukázat, že islám je krásný," řekla loňská vítězka Obabiyi Aishah Ajibola z Nigérie. Takže se připravte, možná něco takového budete za pár let sledovat i u nás. Abychom nekončili tak hořce, projděte si fotky žen, které si nacvičují orální sex!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články