fb pixel 10 nejlépe vydělávajících zpěvaček roku 2015 – G.cz
Vyhledávání

10 nejlépe vydělávajících zpěvaček roku 2015

Vyprodané koncertní haly, cédéčka plná hitů a přední stránky lesklých časopisů. Kdo je okupuje, kdo vyhrává v souboji o zpěvačku s hrdlem z ryzího zlata? Schválně si tipněte, a pak klikejte na kompletní žebříček Forbesu.

Václav Rybář
Václav Rybář 6.11.2015, 07:50

1. Katy Perry (135 milionů dolarů)

126 koncertů v rámci světového turné Prismatic. To samo o sobě stačí na sumu, díky níž Katy o parník uteče všem ostatním. Další peníze ze spolupráce se sponzory jsou opravdu už jen drobáky.

2. Taylor Swift (80 milionů dolarů)

Album 1989 sice vyšlo už loni, ale Taylor pořád prodává jako šílená a její poslední singl Wildest Dream pořád duní rádii. Nenechme se mýlit, tenhle souboj jedničky a dvojky závisí na tom, kdo má zrovna aktuální hit. Viz rivalita mezi Taylor a Katy ve videoklipu Bad Blood, který vychází z aféry, kdy Katy přetáhla Taylor několik pódiových tanečnic.

3. Lady Gaga (59 milionů dolarů)

Lady Gaga se nám trochu uklidnila a přesedlala na jiný styl. Dokonce už ani neprovokuje módními výstřelky jako dřív. Sláva a image jí ale zůstaly, takže dokáže přilákat davy a tučný balík inkasuje i díky spolupráci s Versace nebo MAC.

4. Beyoncé (54,5 milionu dolarů)

Loni vyprodávala koncerty spolu s manželem Jay-Z, ale zároveň kasírovala peníze od Pepsi nebo L´Orealu. Milionek k milionku a máme tu důkaz, že tenhle power couple neztratil nic ze svého lesku.

5. Britney Spears (31 milionů dolarů)

Vlastní oděvní řada, stálé angažmá v Las Vegas a občasná úspěšná spolupráce se současnými hvězdičkami (jako třeba Iggy Azalea), to všechno drží devadesátkovou královnu popu nad vodou víc než dostatečně.

6. Jennifer Lopez (28,5 milionu dolarů)

Jennifer si vydělala hlavně díky účasti v American Idol, ale roční gáže se skládá i z příležitostných vystoupení a filmových rolí. Jenny se prostě pořád ještě umí otáčet.

7. Miranda Lambert (28,5 milionu dolarů)

Další důkaz síly country! Jakmile v tomhle žánru frčíte doma v USA, nemusíte se až tak moc starat o zbytek světa, protože si objížděním středozápadu vyděláte víc než dost.

8. Mariah Carey (27 milionů dolarů)

V Las Vegas je blaze. Pokud si myslíte, že sem lifrují jen vyšeptalé hvězdy, měli byste si něco zjistit o místních honorářích. Mariah si zajistila ve městě hříchu hned dvě sezóny a spolu s nimi i královský plat.

9. Rihanna (26 milionů dolarů)

Zpěvačka velké turné k připravovanému albu teprve chystá, takže v uvedeném termínu jen oprašovala staré hity. To se samozřejmě projevilo na poklesu příjmů.

10. Miley Cyrus, Nicki Minaj, Madonna...

Mediálně proplachované zpěvačky až na konci žebříčku? Dokonce i Miley? Není se čemu divit, ne vždycky je popularita v bulváru zárukou vyprodaných stadionů a úspěšných alb. Bez materiálů, se kterými můžete vyrazit kolem Zeměkoule, prostě jen tak paběrkujete. I když to v tomhle případě znamená sumičky deset, dvacet milionů dolarů.

A tady se pro srovnání můžete mrknout, jak dobře jsou placené hollywoodské herečky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články