10 muzeí, které vypadají zvenku lépe než zevnitř – G.cz
Vyhledávání

10 muzeí, které vypadají zvenku lépe než zevnitř

Některé obaly jsou krásnější než produkty samotné. Některé budovy světoznámých muzeí se vzácnými sbírkami jsou skvosty samy o sobě, aniž byste vešli dovnitř. Tak ušetřete a kochejte se zvenku.

Václav Rybář
Václav Rybář 20.6.2014, 18:00

1. Muzeum islámského umění, Dauhá, Katar

1_liligo_com www.liligo.co.uk Pro milovníky kubismu povinnost.  

2. Muzeum Salvádora Dalího, Florida, USA

2_stpepe_com www.stpepe.com Tahle surrealistická budova dokáže vzdorovat i těm největším reálným hurikánům, které Floridě každý rok hrozí.  

3. Městské muzeum, Antverpy, Belgie

3_evolo_us www.evolo.us Tohle muzeum se podobá původním přístavním dokům ze 16. století a zblízka na něm uvidíte 3185 stříbrných rukou, symbol Antverp.  

4. Národní muzeum umění, Ósaka, Japonsko

4_bp_blogspot_com bp.blogspot.com Bambusem inspirovaná budova Césara Pelliho je jedna z nejzajímavějších nových staveb v Japonsku.  

5. Královské muzeum v Ontariu, Toronto, Kanada

5_daniel_libeskind_com www.daniel-libeskind.com Krystalická struktura proslulého architekta Daniela Liebeskinda vzbudila v roce 2007 kontroverze, když tu postmoderna vrazila přímo do neorománské budovy.  

6. Guggenheimovo muzeum, Bilbao, Španělsko

6_spaniaguide_no www.spaniaguide.no Španělský Guggenheim od architekta Franka Gehryho (jehož dům tančí v Praze) ukrývá řadu moderních perel, ale tou největší zůstává on sám. Ostatně do otevření muzea v roce 1997 dávaly v Bilbau lišky dobrou noc.  

7. Muzeum Oscara Niemayera, Curitiba, Brazílie

7_chicquero_wordpress_com chicquero.wordpress.com Brazílie se kromě fotbalistů chlubí i překrásnými stavbami od světové architektonické špičky. Tohle muzeum je poctou toho nejslavnějšího Brazilce mezi nimi, Oscara Niemayera. "Oko" muzea odráží okolní nebe.  

8. Národní umělecké muzeum, Canberra, Austrálie

8_lifedownunder_blogspot lifedownunder.blogspot.com Psychedelická budova v hlavním městě Austrálie má symbolizovat složitou historii a multikulti současnost.  

9. Guggenheimovo muzeum, New York, USA

9_guggenheim_org www.guggenheim.org Betonová spirála Franka Lloyda-Wrighta z padesátých let patří k New Yorku podobně jako Socha svobody nebo Empire State.  

10. Centre Pompidou, Metz, Francie

10_juliablablabla_wordpress_com juliablablabla.wordpress.com Pařížské Centre Pompidou už všichni znají, ale věděli jste o téhle chobotnici v Metz?  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články