10 dětských hřišť z celého světa: jaké je to nejvíc ‚cool‘? – G.cz
Vyhledávání

10 dětských hřišť z celého světa: jaké je to nejvíc ‚cool‘?

Velká Británie. Tradiční uniformy na námořní škole v Hullu. V Japonsku jsou pozemky drahé, a tak školy staví sportoviště na svých střechách. Takže bacha při fotbale, jinak pro míč poběžíte sedm pater dolů. Tahle škola obsluhuje jeden z největších místních slumů (600 tisíc lidí na ploše tří čtverečních mil). Studenti dostávají jídlo zdarma, takže je tu poněkud těsno. Nepál. Výrazné, až zdobné školní uniformy jsou v mnoha zemích naprostou nezbytností. + DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Jsou prázdniny a zase tu máme reportáže o injekčních stříkačkách na dětských hřištích. Jak vypadají podobné prostory v jiných zemích?

Václav Rybář
Václav Rybář 2.7.2018, 14:18

Jak vypadá průměrné české hřiště, asi víte. Pojďme si na něj ukázat. Podobná ohrazená pískoviště s dřevěnými prolézačkami dnes rostou i díky podpoře Evropské unie jako houby po dešti a postupně nahrazují staré dobré, leč rezavějící normalizační kovoprolézačky. S přípravou na skutečný život tyto mučící nástroje nemají nic společného – jde prostě o to děti unavit, aby večer rychle usnuly a zbyl čas na manželský sex.

Pak tu ale máme dětská hřiště v rámci škol. U nás jde většinou o zarostlé fotbalové plácky nebo atletické ovály vysypané tím nejlevnějším materiálem, který byl zrovna k dispozici. Teď jsou prázdniny a školní sportovní areály zejí prázdnotou. Ideální čas je srovnat s tím, co mají k dispozici školáci v jiných koutech světa.

Fotograf a blogger James Mollisonobjel planetu a našel nejzajímavější dětská hriště. Na základě této činnosti dokonce vydal knihu, jejíž součástí jsou tyhle parádní fotky, skvěle vystihující odlišné přístupy při budování areálů oddechů a výdechů. Podívejte se spolu s námi, jak sportují děcka jinde...

A tady si můžete přečíst o hřištích, na která bychom svoje děti asi nepustili, ať už se nacházejí kdekoliv.

Podobné články

Doporučujeme

Další články