Sbormistr Bohumil Kulínský záhadně zemřel ve věku 59 let

Obrázek uživatele Martin Miko
15.09.2018, 18:50

Legendární český sbormistr Bohumil Kulínský dnes náhle zemřel ve věku 59 let. Jeho tělo bylo nalezeno v jeho pražském bytě v sobotu dopoledne. Kulínský byl znám dlouhá léta jako čelní představitel dětského sboru Bambini di Praga. Před devíti lety však byl odsouzen za zneužívání nezletilých dívek.

R.I.P Bohumil Kulínský

Záhadná smrt známého sbormistra Bohumila Kulínského šokovala českou veřejnost. Kulínský byl v sobotu dopoledne nalezen mrtvý ve svém bytě v Jungmannově ulici v Praze. Případ je podle pražské policie evidován jako náhlé úmrtí.

Kulínský pocházel z muzikantské rodiny. I jeho otec byl Sbormistr, který společně se svou ženou v roce 1973 založili sbor Bambini di Praga. Známý sbormistr se hudbě věnoval v podstatě celý život. Na počátku 90. let například založil a vedl Školu sborového zpěvu a od roku 1997 pracoval 5 let jako šéfdirigent opery Národního divadla.

Český sbormistr byl známý i kvůli nechvalně proslulé aféře, která se týkala pohlavínho zneužívání nezletilých dívek. Za to byl v roce 2009 odsouzen na 5 a půl roku vězení. V roce 2011 byl podmínečně propuštěn. O rok později se Kulínský vrátil ke své hudební kariéře.


Komentáře

Doporučeno pro vás