Samořídící vůz, který zabil ženu, čelí dalšímu skandálu. Natankoval plnou nádrž a ujel bez placení

Obrázek uživatele Dirk Diggler
21.3.2018, 12:03

Společnost Uber si zadělává na další skandál. Jejich firemní auto, které je ovládáno autopilotem, nejenže zabilo ženu, která přecházela přes ulici, ale poté dokonce samo odjelo na čerpací stanici na Empire Street, kde natankovalo plnou nádrž a ujelo bez placení. Jedná se tak o první robotickou krádež v historii lidstva. Případem se zabývá policie.

Nadvláda strojů začíná

Ve Spojených státech je všechno 10 let napřed, takže problémy, které řeší oni, my budeme řešit někdy kolem roku 2030. Jedním z těchto zásadních problémů jsou i autonomní vozidla, která by měla mít trestní a právní odpovědnost. V pondělí večer totiž v USA zabil vůz vlastněný firmou Uber člověka. Nikdo ho neřídil, protože byl ovládaný autopilotem. Šlo tak o první smrt zapříčiněnou autonomním řízením.

Tím však celá událost neskončila. Po srážce se ženou automobil dokonce ujel od nehody, aniž by poskytl první pomoc. Zákeřný vůz značky Volvo následně odjel na benzinovou pumpu, kde natankoval plnou nádrž a poté si vychutnal exkluzivní komfort na mycí lince od firmy Shell. Následně však ujel bez placení, čímž zapříčinil škodu ve výši 143 dolarů, kterou za něj musí zaplatit firma Uber. Dle právníků je tato částka po vozidle nevymahatelná.

Autonomní vozidla přijdou o práci

Severu G.cz získal exkluzivní výpověď s vandalským vozidlem, který všechny své prohřešky komentoval pouze stručným: "Vrrrrr! Vrrrrm! Vrrrrrrrrrrr."

Na pohřešované Volvo bylo vyhlášeno celostátní pátrání a dokonce je i v hledáčku FBI. Policie však zároveň nedokáže stíhat vraha ani zloděje, jelikož stroje nemají trestní ani právní odpovědnost.

Firma Uber ještě neví, jak se k celému incidentu postavit, avšak jedno je jisté. Autonomní auta přijdou o práci u Uberu.

A zde se zřítil důl na bitcoiny v Polsku.


Komentáře