fb pixel Sadista a nekrofil Václav Mrázek byl dopaden dílem náhody. Jeho choutkám neunikly ani děti – G.cz
Vyhledávání

Sadista a nekrofil Václav Mrázek byl dopaden dílem náhody. Jeho choutkám neunikly ani děti

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Sedmkrát. Celkem tolikrát porušil Václav Mrázek páté přikázání. Tedy alespoň k tolika vraždám se přiznal a tolik mu jich bylo dokázáno. A nejsou to jediné zločiny, které spáchal, na vrub mu jich lze přičíst přes stovku od loupeží po znásilnění. Z následujících řádků vám bude běhat mráz po zádech.

Václav Roman
Václav Roman 24.11.2018, 11:38

Provaz pro sadistického vraha

Navzdory rozsáhlosti případu a skutečnosti, že Mrázek spáchal minimálně sedm hrdelních zločinů, probíhalo vyšetřování mimořádně rychle. Václav Mrázek byl dopaden 17. března 1957, když šacoval kapsy odloženého oblečení jednoho z horníků. Po zadržení následovala domovní prohlídka, která ukázala Václava Mrázka v novém světle. Co si neukradl, to neměl. V jeho bytě byly nalezeny předměty, které náležely obětem vražd i vražedná zbraň. Vyšetřování bylo uzavřeno 19. července 1957, tedy zhruba za 4 měsíce po dopadení.

Obžalovaný Mrázek stanul před soudem 5. listopadu a už o 4 dny později nad ním byl vynesen rozsudek, který zněl neúprosně. Sadista, zloděj, nekrofil, vrah a násilník dostal provaz. Verdikt potvrdil Krajský soud v Ústí nad Labem a 29. prosince 1957 už mířil Mrázek na šibenici.

Jestli mu před smrtí proběhl před očima celý jeho život, rozhodně to nebyla pěkná podívaná. Mrázek se narodil v roce 1925 v chudé rodině, měl celkem 11 sourozenců. Kradl už od útlého dětství a jeho otec jej dokonce nutil učit krást i ostatní sourozence.

Kromě toho, že byl zloděj, se u něj později projevily i sadistické a nekrofilní sklony. Mezi srpnem 1951 a listopadem 1956 celkem sedmkrát vraždil, vzal život šesti ženám a jednomu muži. Měl dva hlavní motivy – loupežný a sexuální.

Nebezpečí obcházelo Chomutov. Mrázek během svých procházek cítil silné nutkání napadnout ženy, které potkával, až tak jednou učinil. Jeho první obětí byla sotva patnáctiletá dívka, jež pásla sama u lesa krávy. Mrázek vzal klacek a dobře mířenými ranami ji ubil. Aby ukojil své sexuální touhy, tak ji na skrytém místě znásilnil.

O necelý měsíc později vraždil znovu. Tentokrát místo klacku použil revolver. Bezvládné tělo odtáhl opět stranou a znásilnil. Na svou další násilnou akci si vzal nůž, aby nebyl tak nápadný. Další dvě napadené dívky jeho útok přežily. Pak opět sáhl po střelné zbrani.

Vraždil a znásilňoval

Když zaútočil v červnu 1952, ejakuloval ještě během výstřelů a ztratil o napadenou ženu zájem. Prostřelil jí pouze kabát. Oběť, kterou si vyhlédl o hodinu později, takové štěstí neměla. Třetí zavražděné bylo teprve 16 let. V momentě vraždy čekala na svého přítele.

Čtvrté zavražděné bylo rovněž 16 let. Zabil ji 15. července 1954 ranou z revolveru do obličeje. Bezvládné tělo pak znásilnil. Následovalo rozsáhlé vyšetřování, avšak bezúspěšné.

Další léto vraždil Mrázek znovu. Dne 9. srpna 1955 si připsal hned dvojnásobnou vraždu, když zabil mileneckou dvojici. Poté se opět rozjelo rozsáhlé vyšetřování. Bylo to vůbec poprvé v dějinách naší kriminalistiky, co byl vytvořen speciální vyšetřovací tým. Akce dostala název podle první oběti „Bronislava“ a v jejím rámci bylo prověřeno na 25 000 podezřelých. Mrázek se však choval nenápadně a spravedlnosti zatím unikal.

Nedokázal se však ovládat a dál ženy znásilňoval, zaměřoval se na velmi mladé dívky, té vůbec nejmladší bylo šest let! Smyčka kolem něj se stahovala, vyšetřováni byli i někteří jeho známí, z čehož dostal Mrázek strach a rozhodl se přestěhovat na Kladno.

Poslední vraždy se dopustil 9. listopadu 1956, tentokrát se jednalo o vraždu loupežnou. Mrázek se rozhodl vykrást jednoho svého známého, avšak v ložnici narazil na jeho ženu, která jej okamžitě poznala. Mrázek ji ubil v posteli sekerou. V domě byla též její jedenáctiletá vnučka, té využil k tomu, aby mu pomohla najít cennosti a následně ji znásilnil. Pak už se až do dopadení žádné další vraždy nedopustil.

A zde další díl našeho seriálu o sériových vrazích východního bloku: úchylný vychovatel Anatolij Slivko tajně vraždil přes 20 let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články