fb pixel Sabina Slonková v The Rozhovors: „Babiš a Zeman jsou mistři ve vyhýbání se nepříjemným otázkám. Mluví jen s prověřenými“ – G.cz
Vyhledávání

Sabina Slonková v The Rozhovors: „Babiš a Zeman jsou mistři ve vyhýbání se nepříjemným otázkám. Mluví jen s prověřenými“

Zdroj: The Rozhovors/G.cz

Dalším hostem Filipa Čermáka v The Rozhovors je šéfredaktorka a vydavatelka Neovlivní.cz. Začínala v šestnácti letech v redakci MFD a nezastírá, že to pro ni byla ta největší škola. Již v osmnácti, devatenácti letech měla možnost dělat rozhovory s čelními představiteli státu nebo informovat o těch nejzásadnějších kauzách, které v devadesátých letech rezonovaly společností.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 12.12.2019, 09:57

Sabina Slonková je často označovaná za investigativní novinářku. Přitom ona sama toto spojení nepoužívá a vidí se spíš jako tu, která chce přinášet lidem co nejvíce informací, a to především proto aby se mohli co nejsprávněji rozhodovat. Nebojí se opakovaně ptát na nepříjemné dotazy a politici a vlivní v této zemi to moc dobře ví. „Babiš a Zeman jsou mistři ve vyhýbání se nepříjemným otázkám. Mluví jen s těmi prověřenými,“ říká otevřeně o premiérovi a prezidentovi, kteří ji rozhodně v lásce nemají.

Byla to právě Sabina Slonková která přinesla informace o podivném pobytu premiérova syna na Krymu. Stejně tak před dvěma lety informovala o dění kolem Čapího hnízda. Dokumenty, které v souvislosti s touto kauzou získala, si od ní a jejich spolupracovníků vyžádala následně i policie. Je skoro až ironií, že přitom v MFD působila i v době, kdy již byl tento deník vlastněný právě Andrejem Babišem. „Neporozuměli jsme si. Nepodařilo se mi vysvětlit mu, že nemůže zasahovat do obsahu novin,“ vysvětluje důvod svého pozdějšího odchodu.

Sabině Slonkové šlo v minulosti i o život. Jistí lidé se jí pokusili zabít. Jak to vnímala, čeho a o co se nejvíc bála? A jak vlastně tato úspěšná a respektovaná novinářka relaxuje?

The Rozhovors Filipa Čermáka se Sabinou Slonkovou

Podobné články

Doporučujeme

Další články