Rusko je dvakrát vražednější než Islámský stát. Vám to nevadí?! – G.cz
Vyhledávání

Rusko je dvakrát vražednější než Islámský stát. Vám to nevadí?!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 15.11.2015, 11:15

17. července 2014 se v Doněcké oblasti nad Ukrajinou zřítilo civilní letadlo Malaysia airlines, letící z Amsterdamu do Kuala Lumpuru. Všech 289 lidí na palubě zahynulo. Vyšetřování prokázalo, že bylo sestřeleno protiletadlovým systémem Buk-M1-2 ruských ozbrojených sil (šlo o vozidlo 53. protiletadlové raketové brigády Ruské federace):

Spory se vedou jen o to, jestli raketu odpálili proruští separatisté (kterým systém dodala ruská armáda ), nebo jestli to byla přímo ruská armáda. A pozor: nešlo o omyl, ale o záměrnou vraždu. Protiletadlový systém Buk totiž jasně rozpozná civilní letadlo od vojenského:

Závěr je ale v obou případech stejný – Kreml zavraždil 298 civilistů. Tedy dvakrát víc, než kolik jich v pátek v Paříži pozabíjeli islamisté. Pokud se bojíte muslimů a Islámského státu a pokud podporujete iniciativy typu Islám v České republice nechceme, sáhněte si do svědomí. Kdo z vás se po sestřelení malajského letadla bojí Kremlu? Kdo z vás by rád z Česka vyhnal všechny osoby ruské národnosti, zavřel hranice před ruskými turisty a zakázal pravoslaví? Pokud platí základní matematické zákony, jsou přece Rusové dvakrát větší teroristé než islamisté, ne?

Když v Praze letos koncem října vystupoval ruský armádní soubor Alexandrovci, převzal nad jeho vystoupením záštitu prezident Zeman. V té době se už vědělo, kdo sestřelil malajské letadlo. Stejný Zeman teď řekl: „To, co se v noci odehrálo v Paříži, je mimořádně brutální zločin, který nese všechny znaky teroristického útoku. Jsem opravdu zděšen počtem nevinných obětí.“

Dvojnásobný počet obětí ruského terorismu tedy Zemanovi zjevně nevadí. A jak se teď asi cítí Lucie Bílá, Michaela Nosková, David Kraus, Bára Basiková, Helena Vondráčková a Martin Chodúr, kteří se neštítili s Alexandrovci vystupovat i přesto, že jde o soubor okupační armády? Více ZDE.

Všimněte si, jak odlišně hodnotíme oběti dvou různých teroristických útoků. Po útocích v Paříži jsme zděšeni, dáváme na Facebooku okázalé projevy soustrasti a utvrzujeme se ve své paušální nenávisti k islámu. Bez ohledu na to, že naprostá většina muslimů s pátečním masakrem nejen nemá nic společného, ale odsuzuje ho.

Běžní Rusové za vraždu 289 pasažérů malajského letadla samozřejmě nemůžou a byla by chyba jim ji vyčítat. Ale může za ni Kreml a Putin. A po sestřelení malajského letadla nás ani nenapadlo měnit svůj postoj k Rusku – přesto, že je to jednoznačně teroristický stát. Inteligentní člověk události a věci kolem sebe porovnává, dává si je do souvislostí a měří všem stejným metrem. Proč tedy od července 2014 nemáme na FB profilech svoje fotky s malajskou vlajkou?

Anketa

Tento článek je:

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články