fb pixel Rumcajs, Kluk z plakátu a další večerníčky našeho dětství, které jsme nejvíce milovali – G.cz
Vyhledávání

Rumcajs, Kluk z plakátu a další večerníčky našeho dětství, které jsme nejvíce milovali

Rumcajs, Manka a jejich syn Cipísek jako loupežničtí vyvrhelové bojovali se zákeřnými obchodníky a zlými politiky. + DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Vždy v 19 hodin povinně před televizi a zhlédnout každodenní porci pohádky, bez které bychom neusnuli. 2. ledna 1965 tehdy ještě Československá televize poprvé vysílala Večerníček, dnes tradici, která se u nás předává z generace na generaci. I když vznikají stále nové pohádkové seriály, asi každý bude mít navždy v srdci hlavně ty, které sám miloval jako dítě. A protože je dnes Mezinárodní den dětství, rozhodli jsem se trochu propadnout nostalgii...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.12.2019, 14:09

1. O loupežníku Rumcajsovi

Klasika legendy českých pohádek Václava Čtvrtka musela bavit snad každého. Příběhy zarostlého Rumcajse, exševce, který se znelíbil nafoukanému jičínskému starostovi Humpálovi, jeho milé, ale rázné ženy Manky a syna Cipíska byly napsány s tím správným, zábavně výchovným švihem.

2. Bubáci a hastrmani

I strašidla trápí rodičovské povinnosti - rozhodně to platí v případě bubáka Mulisáka a hastrmana Brčála. Jejich nezvedení synové Pulec a Bubáček je neustále trápí, což logicky baví každé jen trochu zlobivé dítě. To vše je navíc vyvedeno kresbou Josefa Lady.

3. Pojďte pane, budeme si hrát

Dva medvědi, co se potkali u Kolína, baští bonbony a dokážou se v ledacos proměnit. A dál to přece znáte sami.

4. Pohádky o mašinkách

Trochu, ale jen trochu, strašidelná pohádka o mašinkách, které si žijí vlastním životem a mají špatné lidské vlastnosti a neduhy. Nejvyšší pan železničář si nechá od černokněžníka Zababy postavit největší mašinu na světě. S tou to ale dopadne zle, a tak je rozebrána na více lokomotiv - a právě o nich jednotlivé díly vypráví. Hlavní kladnou lidskou postavou je laskavý pan Blahoš z výtopny, který nakonec všem pomůže k napravení.

5. Maxipes Fík

Každé dítě, co má psa, si přeje, aby to zvíře umělo mluvit. Ve večerníčku o Maxipsu Fíkovi a jeho malé paničce Áje se tenhle sen splnil.

6. O klukovi z plakátu

Pohádka, kterou ocenili především ti z nás, co neměli moc kamarádů, protože byli moc tlustí, moc brýlatí nebo četli příliš mnoho knih. Lukáš jednoho dne na cestě do školy narazí na plakát, který maloval jeho tatínek, a na něm vidí sám sebe. S tímhle svým plakátovým Já se spřátelí a podnikají spolu nejrůznější blázniviny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články