fb pixel Roman Janoušek se našel! Nakonec do vězení nastoupil dobrovolně – G.cz
Vyhledávání

Roman Janoušek se našel! Nakonec do vězení nastoupil dobrovolně

Zdroj: Policie ČR

Policie vyhlásila pátrání po českém miliardáři a lobbistovi Romanu Janouškovi, který by si měl odsedět zbytek ze svého 4,5letého trestu. Nakonec však sám a dobrovolně nastoupil do vězení. Známý český podnikatel byl před mnoha lety odsouzen za vážnou dopravní nehodu, přičemž si z ní odpykal pouhou jednu čtvtinu. Následně byl jeho trest přerušený na několik let kvůli vážným zdravotním problémům. Přesto byl několikrát viděn při sportovních aktivitách v Česku i zahraničí.

Martin Miko
Martin Miko 22.7.2021, 12:32

Hledá se Roman Janoušek

Jezdit na kole po Česku a trávit čas na dovolené v Alpách může, takže nejspíš není žádný důvod k tomu, aby si neodseděl zbytek ze svého 4,5letého trestu ve vězení, myslí si lidé na internetu. Přesně tak, Policie ČR vyhlásila pátrání po českém podnikateli Romanu Janouškovi.

Krajský soud v Brně vydal dne 21. července 2021 příkaz, aby byl Janoušek převezen do vězení odpykat si zbytek svého trestu. Janoušek má být při zadržení převezen do nejbližší věznice. To se prozatím ještě nestalo, a tak po něm začala policie pátrat. „V současné chvíli probíhají standardní pátrací úkony. Muž je vyhlášen v celostátním pátrání,“ oznámila policie na svém oficiálním twitterovém účtu.

Podle všech informací s tím známý podnikatel počítá a jeho advokát Lukáš Trojan řekl pro ČTK, že Janoušek po převzetí rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci plánoval nastoupit do vězení. „Zdůrazňuji, že klient se nevyhýbá povinnosti nástupu do výkonu trestu. V posledních dnech absolvoval specializovaná zdravotní vyšetření,“ řekl Trojan a dodal, že Vězeňská služba byla řádně informována o tom, že jeho klient nastoupí do vězení.

Jak jeho právník informoval, tak se i stalo. Roman Janoušek nakonec skutečně nastoupil do vězení na Pankráci, kde si odpyká zbytek svého trestu. Při nástupu do vězení na sobě měl triko s motivem seriálu Peaky Blinders, které zaujalo česká média.

Pokud si nevybavujete Janouškův případ, tak vám ho ve zkratce připomeneme. Janoušek v brežnu 2012 ve svém Porsche Cayenne na pražské Vyskočilově ulici naboural do Volva a následně z nehody ujel. Po pár metrech však zastavil na křižovatce na červenou, přičemž ho řidička nabouraného automobilu dohnala a postavila se před jeho vůz. Janoušek však do ženy dvakrát najel a poté ji úmyslně srazil. Ženu pak nechal na ulici zraněnou a odjel bez poskytnutí první pomoci. Následně se snažil ujet policejnímu vozidlu a při dechové zkoušce nadýchal 2,2 promile alkoholu v krvi, jak uvádí Wikipedia. Celá tato kauza skončila tak, že byl Janoušek odsouzen na 4,5 roku vězení, musel zaplatit poškozené řidičce 900 tisíc korun a dočkal se pětiletého zákazu řízení motorových vozidel.

V listopadu 2014 pak nastoupil do výkonu trestu, jenže v brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl kvůli operaci hlavy propuštěn na svobodu. Pak následovala žádost o přerušení trestu kvůli zdravotním problémům. Podle znaleckého posudku z dubna 2018 nebyl schopen nástupu do vězení. V létě 2019 se Vrchní soud v Praze rozhodl nechat Janouška sledovat, přičemž v srpnu se rozhodl opět zamítnout Janouškovo prominutí trestu. Ukázalo se totiž, že Roman Janoušek bez doprovodu navštěvoval plovárny, galerie a jezdil na kole.

Podobné články

Doporučujeme

Další články