fb pixel Rocky: Zrod klasiky. Sylvester Stallone v novém dokumentu odvypráví příběh legendárního filmu – G.cz
Vyhledávání

Rocky: Zrod klasiky. Sylvester Stallone v novém dokumentu odvypráví příběh legendárního filmu

Rocky je zpět! Už zase? Ano, ale tentokrát se nejedná o další z mnoha a mnoha pokračování kultovní filmové klasiky. Naštěstí, chce se dodat. Režisér Derek Wayne Johnson chystá dokument o tom, jak se původní legendární snímek natáčel. Fanoušci série uvidí dosud neznámý materiál, kterým je neprovede nikdo jiný, než sám Sylvester "Rocky" Stallone.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.6.2020, 12:50

Rocky znovu, ale tentokrát jinak

Jeho příběh je legendou. Fiktivní boxer z Filadelfie Rocky Balboa v roce 1976 vtrhl do kin a pobláznil davy. Není divu, že jednu ze dvou stěžejních rolí své kariéry si Sylvester Stallone zopakoval ještě několikrát. Původní snímek Johna G. Avildsena, k němuž scénář napsala sama hlavní hvězda, se dočkal dalších pěti pokračování a svou volně navazující sérií filmů Creed, v nichž se syn Rockyho protivníka z prvního dílu stane Rockyho svěřencem.

Nyní je Rocky zpět! Ach bože, už zase, říkáte si možná, a to i pokud jste nadšenými příznivci sportovní ságy. Sylvester Stallone ze svého kouzla neztratil nic, ale přeci jen už má nejlepší léta za sebou a znovu opakovat již viděné v tomto případě vážně není třeba. Nejnovější přírůstek do filmové rodiny je ale trochu jiné káva - on je to totiž dokument.

Snímek 40 Years of Rocky: The Birth of a Classic vyjde v červnu a k vidění bude online. Dosud neviděný materiál poskládal dohromady režisér Derek Wayne Johnson a role vypravěče se zhostil Rocky osobně - Sylvester Stallone.

"Pro fanoušky Rockyho je to takový zlatý nuget. Je to intimní vhled do zákulisí jejich oblíbeného filmu plný emocí a zajímavostí o tom, jak legenda kinematografie přicházela na svět," řekl webzinu IndieWire Johnson. Kromě zákulisních záběrů film obsahuje domácí videa režiséra originálu i záznamy z hereckých konkurzů a zkoušek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články