fb pixel Říkají mu Bardotka v kalhotách: Alain Delon měl být farářem, stal se ale svůdníkem. První snoubenku svými zálety málem dohnal do hrobu – G.cz
Vyhledávání

Říkají mu Bardotka v kalhotách: Alain Delon měl být farářem, stal se ale svůdníkem. První snoubenku svými zálety málem dohnal do hrobu

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Už přes 60 let je jeho jméno synonymem pro mužský herecký idol. Čerstvě osmaosmdesátiletý Alain Delon byl většinu své kariéry pro ženy tím, čím pro muže třeba Sophia Loren či Brigitte Bardot. Ostatně, někdy se mu přezdívá právě „Bardotka v mužském provedení“. Sexsymbol s modrýma očima byl původně tlačen do církevní kariéry, zvolil si ale život světský se všemi jeho požitky. O tom by svoje mohla vyprávět nekonečná řada žen, které podlehly jeho kouzlu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 8.11.2022, 00:34

Řezník, farář, námořník

Alain Delon se narodil na předměstí Paříže 8. listopadu 1935 a téměř hned bylo jasné, že tenhle chlapec se v životě neztratí. Tmavé vlasy, pohledná tvářička a andělsky modré oči skrývaly velké ambice, velký talent a velký odpor k disciplíně a pravidlům. Když bylo Alainovi dost na studia, poslala ho matka do internátní církevní školy, což byla jedna z mnoha vzdělávacích institucí, z nichž mladého neposedu vyhodili za nekázeň. Delon byl možná raubíř, zároveň byl ale také velmi chytrý, a tak ho jeho učitelé neplechám navzdory přesvědčovali, ať využije svých vloh pro náboženská studia a stane se farářem. Alain se ale vydal zcela odlišnou cestou.

Řezník, chvíli námořník, pak číšník, opravář i popelář. V čerstvých dvaceti musel okouzlující mladík dělat, co se naskytlo, aby se vůbec uživil. Jeho šarm ale na cestě na festival v Cannes učaroval herečce Brigitte Auber, která si ho tam vzala jako doprovod a seznámila ho se svými přáteli a kolegy z branže. Ti rychle rozpoznali Delonovo nadání a nabízeli mu první práce před kamerou. Alain se dostal tam, kam chtěl – ve třiadvaceti už platil za zářivou novou hvězdu stříbrného plátna. Měl řadu fanynek a chtěli s ním pracovat ti nejlepší režiséři. Tím odstartovala nejen jeho kariéra, ale i cesta idolu žen a dívek, která trvá v podstatě dodnes. Co ale filmové fanynky za tou pohlednou tváří neviděly, bylo to, že skutečné partnerské soužití se svůdníkem, který si byl moc dobře vědom svých předností a nebál se je kdykoliv využívat, nebylo zrovna idylické.

Chlap na ženské

První životní partnerkou Alaina Delona se měla stát rakouská herečka Romy „Sissi“ Schneider. Kvůli muži, se kterým se zasnoubila po roce známosti, krásná herečka odjela z rodné vlasti i od své rodiny. Jenže pak vyšla na povrch taková nepříjemnost; Delon souběžně udržoval poměr s německou zpěvačkou Nico, ze kterého vzešel syn Ari. Alain a Romy zásnuby zrušili, což obzvláště ona nezvládla úplně dobře – v reakci na to spáchala demonstrativní pokus o sebevraždu.

Ani ne rok po nešťastných událostech se rychle oklepaný Delon oženil s Nathalií Barthelémy, která přijala jeho příjmení. Manželství se ale začalo rozpadat ani ne po pěti letech. Ti dva spolu natočili snímek Samuraj a než se vůbec dostal do kin, herec podal žádost o rozvod. Tou dobou už měl v merku další úlovek, a to hereckou kolegyni Mireille Darc. S plavovlasou kráskou, kterou znáte třeba z filmu Velký blondýn s černou botou, to ale bylo jiné. Delon a Darc spolu tvořili pár až do roku 1984 a i po rozchodu se ještě několikrát sešli ve společných projektech. Na veřejných akcích se k sobě vždy chovali uctivě a Delon své bývalé nikdy neváhal vyseknout poklonu a políbit ruku. Pravda, vždy ve světle reflektorů a před objektivy bulvárních novinářů. Tenhle chlapík má pozornost prostě rád.

60. léta pro Delona byla zásadní. Byl na vrcholu kariéry a Francie ho milovala. V dobovém žebříčku osobností, kterých si nejvíc vážíte, se umístil hned za papežem a americkými kosmonauty. Pak ale přišel obrat a velký skandál. V lese nedaleko jeho nemovitosti u Paříže byl nalezen mrtvý jeden z jeho osobních bodyguardů, Jugoslávec Stevan Markoviċ, a to se střelnou ranou v hlavě. Z vraždy byl jako spoluviník obviněn také Delonův přítel, korsický gangster François Marcantoni. Delona policie držela ve vyšetřovací vazbě, ačkoliv měl alibi. Herec byl nakonec puštěn, do médií ale prosákly informace o orgiích, které Delon u sebe doma pořádal a také se jich účastnil, stejně jako zvěsti, že zavražděný Stevan byl milencem Delonovy bývalé ženy Nathalie.

V posledních letech na sebe šmrnc neztrácející elegán poutal další nelichotivou pozornost, a to když se ostře vymezil proti adopcím dětí homosexuálními páry. Také hlasitě podpořil kontroverzní pravicovou stranu Národní fronta založenou Delonovým kamarádem Jean-Mriem Le Penem. V rozhovoru pro týdeník Paris-Match dost otevřeně vyjádřil své znechucení ze současné hyperkorektní doby a kldině přiznal, že se v minulosti k ženám choval „na dnešní poměry dost nevhodně“. To vyústilo v petici proti jeho ocenění čestnou Zlatou palmou na festivalu v Cannes v roce 2019, kterou podepsalo více než 20 tisíc lidí. Delon je prostě ze staré školy. Plout s davem a poslouchat nikdy nebylo jeho a na stará kolena se už určitě nezmění.

A tady čtěte o „rebelovi bez příčiny“ Jamesi Deanovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články