fb pixel Rick a Morty po čtvrté! Nejšílenější animák současnosti se vrací. Tady je 6 zajímavostí, co o něm musíte vědět – G.cz
Vyhledávání

Rick a Morty po čtvrté! Nejšílenější animák současnosti se vrací. Tady je 6 zajímavostí, co o něm musíte vědět

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je to šílené, je to bizarní, je to zvrhlé, ale! Kdo by neměl rád Ricka a Mortyho?! Nyní tvůrci téhle blázniviny oznámili, že ještě letos do světa vypustí sérii číslo 4 a podle prvních ukázek se máme opravdu na co těšit. Mezitím si přečtěte 6 zajímavostí o tomto fenoménu, který v posledních letech hýbe světem kreslených seriálů.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 16.5.2019, 11:34

1. Pilotní díl seriálu byl vymyšlen za 6 hodin

Tvůrci seriálu Dan Harmon a Justin Roiland dokázali vymyslet pilotní epizodu seriálu za neuvěřitelných 6 hodin. Stačilo jim na to jediné setkání, při kterém Harmon řekl Rollandovi: „Jestli teď odejdeš, bude nám to trvat 3 měsíce, ale pokud zůstaneš, tak to můžeme dodělat dnes.“ Tak se také stalo.

2. Rick a Morty odkazují na Návrat do budoucnosti

Hlavní postavy seriálu přímo odkazují na Martyho McFlye a profesora Emmetta Browna z kultovní trilogie Návrat do budoucnosti, čehož si lze všimnout v případě profesora na první pohled. Charakterové rysy v podobě geniálního vědce a vynálezce a mladého nezkušeného studenta střední školy jsou v podstatě totožné

3. Rick a Morty jsou mixem Simpsonů a Futuramy

Jeden z tvůrců seriálu Dan Harmon v jednom z prvních rozhovorů o Rickovi a Mortym uvedl, že měl v plánu spojit reálný svět se science fiction, tedy Simpsonovi a Futuramu, což se mu v podstatě povedlo. Všechny tři seriály na sebe navíc vzájemně odkazují. V listopadu 2015 dokonce vyšla epizoda Simpsonů, ve které se spojí seriál Futuramy a Simpsonů dohromady. Rick a Morty se v Simpsonech objevili pouze v úvodní znělce.

4. Spolutvůrce seriálu Justin Roiland dabuje obě hlavní postavy

Zajímavostí je, že jeden z tvůrců seriálu se věnuje dabingu a je hlasem Ricka i Mortyho. Rickovo krkání je prý autentické. Roiland však nedokáže krkat na povel, a proto musí při nahrávání popíjet nealkoholické pivo, aby krkání přivolal.

5. Epizoda o psí nadvládě světa odkazuje na známý seriál

V epizodě s názvem „Lawnmower Dog“, kde se Mortyho pes Snowball snaží ovládnout svět za pomoci přístroje, který psovi vyrobí Rick, aby byl chytřejší a dokázal chodit na toaletu, je odkazem na kreslený seriál Pinky a Brain, ve kterém se dvě laboratorní myši snaží ovládnout svět.

6. Roiland chtěl původně zničit Zemi v každé epizodě

Původním dějem v každém díle mělo být zničení planety Země, které by bylo součástí Rickových šílených plánů. Tvůrci seriálu však tuto myšlenku zavrhli a pravděpodobně udělali správně.

V galerii tady zjistíte detaily, které o 4. řadě Ricka a Mortyho víme:

A zde je 10 německých jídel, které nikdo nepochopí kromě Čechů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články